Євро-2016 для України: складно, але не безнадійно

14.12.2015 11:58 Спорт
У столиці Франції відбулося довгоочікуване жеребкування групового етапу фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2016 року.

Євро-2016 стане вже 15-м футбольним турніром в історії Старого Світу. Причому Франція прийматиме чемпіонат Європи з футболу вже втретє. У цій країні вже проходили ЧЄ-1960 та ЧЄ-1984. Головна відмінність цього чемпіонату від усіх попередніх полягає в тому, що вперше в ньому візьмуть участь 24 національні збірні (3,5 роки тому на Євро-2012 в Україні та Польщі за європейську корону боролися 16 команд).

Під час жеребкування команда Михайла Фоменка згідно з коефіцієнтом УЄФА була посіяна у другий кошик разом зі збірними Італії, Росії, Швейцарії, Австрії та Хорватії. З першого кошика в суперники «синьо-жовтим» дістався, мабуть, найбільш неприємний суперник – Німеччина. Чинні чемпіони світу, і цим усе сказано! Утім, зараз у цій команді відбувається зміна поколінь, що не могло не позначитися на грі Бундестіму. У відбірковому етапі на Євро-2016 німці вже не справляли враження бездоганності. Підтвердженням цьому стали їх незаплановані виїзні поразки від поляків та ірландців. І хоча на найближчому чемпіонаті Старого Світу в центральній грі групи С між Німеччиною та Україною більшість фахівців віддає перевагу нашим суперникам, українська збірна, безумовно, має шанси відібрати турнірні очки в чемпіонів планети.

А от із третього та четвертого кошика сліпий жереб вибрав для збірної України цілком прийнятний варіант – команди Польщі та Північної Ірландії відповідно. В активі збірної України вже є пам’ятні та приємні перемоги над обома цими суперниками, і нашим футболістам цілком до снаги поліпшити цю статистику. Принаймні, перемога над північно-ірландцями стане для українців обов’язковою програмою-мінімум, якщо ми хочемо вийти з групи у плей-оф!

Перший етап фіналу чемпіонату Європи після жеребкування:
А: Франція, Румунія, Албанія, Швейцарія;
В: Англія, Росія, Уельс, Словаччина;
С: Україна, Німеччина, Польща, Північна Ірландія;
D: Іспанія, Чехія, Туреччина, Хорватія;
Е: Бельгія, Італія, Ірландія, Швеція;
F: Португалія, Ісландія, Австрія, Угорщина.

В 1/8 фіналу турніру вийдуть команди, які здобудуть у групах перше і друге місця, а також чотири кращі збірні, що посядуть треті місця.
Якщо пригадати історію всіх чемпіонатів Європи, то найбільш титулованою командою поки є Німеччина, яка вигравала чемпіонат три рази і ще тричі була фіналістом. На другому місці – Іспанія, в активі якої три перемоги та одне «срібло». Замикає трійку кращих медального заліку Франція, яка двічі ставала чемпіоном. По одному разу перемогу на Євро здобували збірні СРСР, Італії, Чехословаччини, Голландії, Данії та Греції. З’явиться в цій «когорти обраних» нова збірна чи найвищий титул Європи завоює хтось зі «старої гвардії», дізнаємося в середині літа наступного року.