Збірна України на ЄВРО-2012 з легкої атлетики - у п'ятірці лідерів

06.07.2012 11:38 Спорт

«Cиньо-жовті» легкоатлети завоювали в столиці Фінляндії 17 медалей - 4 золоті, 7 срібних та 6 бронзових нагород.

На чемпіонаті Європи з легкої атлетики, який протягом п'яти днів тривав у Гельсінкі, збірна України показала свій найкращий результат за всю історію виступів у континентальних турнірах.

Особистий бронзовий внесок у скарбничку української збірної внесла харків'янка Анна Міщенко. Учениця заслуженого тренера СРСР Петра Іванова посіла третє місце на біговій дистанції 1500 метрів. Під час забігу Анна та її одинадцять конкуренток події не форсували, пробігши перші два кола щільною групою. А потім почалося найцікавіше. Темп зріс, група спортсменок почала «розвалюватися».

У лідери вирвалися дві туркені - бронзова медалістка зимового чемпіонату світу Асли Чакир-Алптекін та її подруга по команді Гамзе Булут. Харківська бігунка перед заключним колом перебувала на третій-четвертій позиції. Підхопити вирішальний ривок турецьких спортсменок Анна Міщенко, на жаль, не змогла, але битву за континентальну «бронзу» виграла переконливо. Подолавши півтора кілометра за 4 хвилини 7,74 секунди, вона обігнала прибігшу четвертою росіянку Катерину Горбунову на 89 сотих секунди. Позаду Міщенко залишилась і тепер уже екс-чемпіонка Європи на цій дистанції, іспанка Нурія Фернандес.

Ще на одну медаль, причому вищої проби, українці цілком обґрунтовано розраховували в жіночій естафеті 4х100 метрів, де на другому етапі бігла харків'янка Наталія Погребняк. Діючі чемпіонки Європи в цій програмі змагань вийшли у фінал нинішнього чемпіонату з абсолютно кращим часом серед усіх команд-учасниць. Однак у вирішальному забігу при передачі естафети на другому етапі помилилися Олеся Повх і Погребняк, в результаті чого до фінішу українки, на жаль, не дісталися.

Те, що не вийшло в естафеті 4х100 метрів, українки компенсували в жіночій естафеті 4х400 метрів, де наші дівчата (але вже без Наталі Погребняк у складі) змогли піднятися на першу сходинку п'єдесталу. Також чемпіонками Європи в Гельсінкі з українських атлетів стали донеччанки Марія Ремінь (біг на 200 метрів) та Ольга Саладуха (потрійний стрибок), а також кримчанка Віра Ребрик (метання списа).

У загальнокомандному заліку Євро-2012 з легкої атлетики національна українська збірна посіла четверте місце, пропустивши вперед лише команди Німеччини (в активі німецьких атлетів 6 золотих - 5 срібних - 3 бронзові медалі), Росії (5 - 4 - 6) та Франції (5 - 2 - 5). Всього ж на континентальному турнірі в Фінляндії взяли участь понад 2000 спортсменів із 49 країн Європи. Результат українських легкоатлетів на ЧЄ-2012 більш ніж достойний, який вселяє оптимізм і впевненість за наших спортсменів напередодні літніх Олімпійських Ігор у Лондоні. До речі до старту ювілейної, тридцятої Олімпіади залишилося вже менше одного місяця.