Без смт, проте з поселеннями: в Україні змінили класифікацію населених пунктів

15.08.2023 14:50 Суспільство
Фото: uk.wikipedia.org Фото: uk.wikipedia.org

28 липня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України», згідно з яким в Україні будуть тепер тільки міста, селища та села.

61 селище міського типу в Харківській області таким чином стануть просто селищами. Але хвилюватися не треба, адже ніяких преференцій жителі цих селищ не втратять, і міняти документи не треба.

У цілому закон встановлює такі категорії населених пунктів:

Населені пункти з компактною забудовою і населенням чисельністю понад 10 000 матимуть статус міст.

Селищами є населені пункти чисельністю понад 5000 жителів та переважно із садибною забудовою.

Села – інші населені пункти з переважно садибною забудовою та сталим складом населення.

Закон також вводить нове поняття – поселення. Це компактне місце проживання за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення – наприклад, містечка для ВПО або дачні кооперативи. Закон передбачає унормування питань порядку включення поселень до складу міст, селищ або сіл.

Цей же закон визначає порядок встановлення та зміну меж населених пунктів, а також порядок найменування та перейменування населених пунктів і районів та утворення (ліквідації) населених пунктів та районів.

3 серпня закон направили на підпис Президенту. Документ набуде чинності через три місяці після його опублікування – за цей час Кабмін України повинен підготувати законодавчу базу.

Раніше ми писали, що Харківщина ініціює розширення переліку громад, віднесених до території активних бойових дій. Також ми розповідали, що до відновлення Харківщини приєднаються нові міжнародні партнери.

Більше новин  Харківська область читайте на нашому сайті.