Бездомних годують гарячими сніданками у Харкові

26.01.2017 12:45 Суспільство
Фото: city.kharkov.ua Фото: city.kharkov.ua
В їдальні на вулиці Гвардійців Залізничників, 10 роздають безкоштовні сніданки.

Їдальня працює з 1992 року. Як повідомила заступник начальника Управління праці та соціальних питань Харківської міської ради Ірина Черняєва, їдальня відкрита для людей, які втратили будинок і кошти для існування, і всіх, кому ніде зігрітися взимку і потрібно поїсти.

«Документів тут не питають. Їдальня не дарма знаходиться в такому місці, біля вокзалу. Приходять харків'яни та жителі інших міст. У багатьох з них немає домівки, їм потрібно після холодної ночі швидше зігрітися, тому наші співробітниці приходять рано, готують і десь із сьомої ранку вже можуть їх погодувати. Тут в основному бездомні, але якщо прийде бабуся, у якої не залишилося грошей, а пенсія буде тільки через кілька днів, їй не відмовлять», - сказала Ірина Черняєва.

Завідуюча виробництвом Інна Твіліньова працює в установі вісім років. В меню їдальні - суп, хліб, чай і солодке. «Люди приходять годин до десяти, іноді до дванадцяти. Я вже знаю, як їх усіх звуть, їх долю. Суп готуємо різний - пшеничний, гороховий, перловий, гречаний, сьогодні до чаю є печиво», - розповіла Інна Твіліньова.

Їдальня фінансується за кошти міського бюджету. Ще одна їдальня для малозабезпечених працює на пр. Льва Ландау, 16. Її утримують за рахунок коштів німецьких благодійників, в тому числі зі Спілки побратимства «Харків-Нюрнберг». Також безкоштовні обіди організовують при церквах. Про це повідомляє сайт Харківської міської ради.

Микола Мельник

Автор: Менеджер сайта