Безкоштовно утилізують старі батарейки у Харкові. Адреси пунктів

18.03.2014 15:56 Суспільство
http://www.ipnews.in.ua/ http://www.ipnews.in.ua/
Фахівці не рекомендують зберігати відпрацьовані елементи живлення в себе вдома, адже все одно вони можуть виділяти небезпечні речовини у повітря.

За правилами, їх потрібно утилізувати на спеціальних підприємствах. На всю Україну така організація лише одна – державне підприємство «Аргентум» у Львові. На жаль, через недостатню поінформованість та погано налагоджене збирання батарейок у населення завод працює не на повну потужність.

Перші кроки для змінення ситуації спробували зробити ще минулого року. Восени за ініціативи Мінприроди по всій Україні стартувала природоохоронна програма «Викидай правильно!», у рамках якої вперше у країні намагалися організувати комплексну систему збирання та утилізації відпрацьованих акумуляторів і батарейок. Тоді обіцяли, що відповідні пункти зі збирання особливих відходів з’являться в кожному українському місті: в адміністративних будівлях, вишах, магазинах. Поки що ця програма пробуксовує і живе лише завдяки волонтерам і соціально відповідальному бізнесу.

Читайте також: Як дати використаній батарейці друге життя

Не знала, куди дівати відпрацьовані батарейки, і харків’янка Галина Яворська. Тому і складала їх роками в коробку. Так і накопичилося декілька кілограмів. Куди дівати таке «добро»?

– Якось я почула, що просто на смітник викидати батарейки не можна, – розповідає дівчина. – Я потім знайшла в Інтернеті декілька адрес, куди можна принести назбиране на утилізацію. Ще забрала батарейки в батьків, які живуть в області, а там немає таких пунктів.

Дійсно, на Харківщині тільки в обласному центрі можна цивілізовано розпрощатися з відпрацьованими елементами живлення. В Інтернеті дається декілька адрес. Це і вищі навчальні заклади, і кінотеатр, і соціально відповідальний бізнес: крамниці, турагентства... За однією з таких адрес прямуємо разом з Галиною, аби «сплавити» кілограми батарейок.

– Доброго дня! Чи тут можна здати батарейки? – запитуємо.
– Так, звичайно, заходьте, – в офісі турфірми нас охоче приймають.
Тут стоїть невеличкий зелений контейнер, на якому написано «Для утилізації батарейок», а поряд ящик, заповнений мізинчиковими, пальчиковими, кронними батарейками.

– Ми приймаємо батарейки абсолютно безкоштовно, тому люди часто й дивуються, – розповідає менеджер турфірми Олена Чаплигіна. – Потім за свій кошт наше підприємство відправляє відходи на спеціалізований завод у Львів.

За словами Олени, за півтора року, як тут діє пункт прийому, уже тричі доводилося відправляти 20-кілограмові вантажі. Люди приходять часто: двічі-тричі на тиждень. Особливо багато люди несли батарейки перед Новим роком.

– Як колишній еколог розумію, що всі ми робимо добру справу, – каже Олена Чаплигіна. – Зі свого боку ми гарантуємо, що батарейки потраплять за призначенням. Хочеться, аби більше людей знали про такий правильний спосіб їхньої утилізації.
Не зайвий раз про це вам нагадає спеціальний знак: перекреслений сміттєвий контейнер, який завжди присутній на корпусі батарейки.

Довідка. «СК» пропонує вашій увазі список декількох адрес, за якими можна безкоштовно здати відпрацьовані батарейки та акумулятори. У Харкові це можна зробити за такими адресами.

1. Вул. Скрипника, 5, пов. 3, оф.  59, тел. (057) 728-51-50.
2. Вул. Пушкінська, 43, торговельний центр, 1 пов., тел. (057) 752-01-66.
3. Вул. Полтавський шлях, 6, кінотеатр «Боммер», тел. (057) 712-39-28.
4. Пл. Свободи, 4, Єрмилов Центр, вхід з боку спуску Пасіонарії.
5. Пров. Театральний, 11.
6. Пл. Фейєрбаха, 7.

Для жителів області таких пунктів, як нам вдалося з’ясувати, поки що не передбачено. Тож відправляти на утилізацію батарейки та побутові акумулятори їм потрібно самостійно. Наприклад, можна зібратися та односельчанами або поштою (чи скориставшись послугами приватних пересилок) передати на утилізацію державному підприємству «Аргентум». Для цього їх слід запакувати в поліетиленовий пакет і помістити в картонну коробку (мішок або іншу тару). Рекомендована кількість батарейок для відправлення – від 5 кг. Адреса: Львів, відділення № 3 (вул. Угорська, 22), отримувач – ДП «Аргентум»; тел.: (098) 25-52-285.

Тетяна Василець, матеріал з газети "Слобідський край" № 31-32 від 15.03.2014

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта