Бороти ворога разом із ЗСУ та допомагати ближнім можливо, коли маєш віру
PromoЗ початку повномасштабного вторгнення церква «Нове покоління» допомагає армії, вимушеним переселенцям та жителям деокупованих громад. У Харківській області турботу об’єднання відчули на собі жителі Цупівки та Прудянки.
Лідер об’єднання старший єпископ Андрій Тищенко розгорнув масштабну волонтерську роботу й надихає інших людей допомагати військовим, людям, які лишилися проживати у прифронтових зонах та допомагають евакуювати людей на більш безпечні території.
П’ятсот вірян стали на захист України. 70 капеланів служать на волонтерській основі та 12 знаходяться у штаті ЗСУ.
38 автівок закупили на фронт
Після початку війни об'єднання УХЦ «НП» сконцентрувало свої зусилля на допомозі українським військовим у питаннях пов’язаних з автотранспортом. Це і купівля, і перегін авто для фронту, так і ремонт військових машин.
Придбано 38 автомобілів різної комплектації для військових, волонтерів та капеланів. Більше ніж 30 автівок було відновлено після їх роботи на передовій. Також придбали й передали сотні комплектів захисної амуніції, спецзасобів для ЗСУ.
Автомобіль для 109-ї бригади ТРО
Епіскоп Андрій Тищенко передав автомобіль «Ніссан» бійцям 109 Окремій Бригаді сил ТРО для роти саперів. Також 109-й окремій бригаду сил ТРО передали кілька тисяч знеболювальних та кровоспинних засобів, фільтри для води, 5 дронів передали бійцям на фронт.
«Ми активно допомагаємо нашим захисникам протистояти російським окупантам. Молимося й віримо, що ми переможемо. Якщо наші машини та бронежилети комусь врятували життя, тепловізори і прилади нічного бачення – допомогли вночі, а дрони – підкорегували артилерію чи завчасно попередили про ворога, – ось це, напевно, і є наші найбільші досягнення. Але ми не збираємося на цьому зупинятися. Війна триває, і ми й надалі будемо допомагати й передавати речи, які сприятимуть захисту нашої країни», - каже єпископ.
Допомога у прифронтовому селищі Прудянка
Андрій Тищенко із командою волонтерів завітали 28 вересня до селища Прудянка Дергачівської громади, що на Харківщині. Доставили гуманітарну допомогу жителям, які не виїхали з селища та мешкають там попри складнощі воєнного сьогодення.
До війни у смт Прудянка проживало близько 2 тисяч людей. Наразі залишилося близько 200 жителів. Жодної вцілілої оселі. Кожен будинок, сарай або паркан тут пошкоджені. Жителі селища залишалися без електропостачання з березня 2022 року. Зараз потроху у деяких будинка з’являється світло, але немає газу, немає магазину.
Незважаючи на загрози місцеві жителі намагаються налагодити життя: ремонтують будинки, ремонтують розбиті ворожими снарядами дахи, вікна, двері та вірять у Перемогу збройних сил України.
«Намагаємося забезпечити допомогою усіх, хто цього потребує. Особливо мешканців тих населених пунктів, які розміщені у прифронтовій зоні. Місцеві перебувають у дуже важкому становищі, майже без світла, без газу, без продуктів харчування. Люди тут щирі та відкриті. Поїздка була емоційною. Ми розуміємо, як важливо допомагати тим, хто потребує. Дякуємо Господу за таку можливість – допомагати», - ділиться враження про поїздку Андрій Тищенко.
Волонтери побували у Цупівки на Харківщині
Наступна поїздка була в деокуповане село Цупівку. Село практично повністю було заміноване. Проте до спустошеного та замінованого села за 8 кілометрів від кордону з Росією продовжують повертатися люди, щоб відновити зруйноване окупантами житло, школу й церкву.
Під час окупації росіяни катували та вбивали місцевих мешканців, грабували будинки, викрадали машини. Свій штаб росіяни розмістили у школі, будівлю якої було збудовано 250 років тому. Наразі знаменита будівля не підлягає відновленню.
«Коли ти сидиш у своїй хаті та летить винищувач, відчуття, що прямо на тебе – тоді в тебе більше немає жодних інших опор аніж віра. Дякуємо, що турбуєтесь про нас, – розповідає мешканка Цупівки Ольга Петрівна.
У свою чергу Андрій Тищенко запевняє, що робота не припиняється. Віряни об’єднання «Нового покоління» з усього світу наближає перемогу нашій країні.
«Працюємо на перемогу, аби здолати ворога. Головне завдання - допомогти військовим в закупівлі техніки, медикаментів, побутових речей. Ми — спільний фронт, що тил, що передова. Працюємо, молимося, допомагаємо, віримо, що ми переможемо. Слово й молитва дає неймовірну підтримку, тому ми продовжуємо ділитися з нашими захисниками. Молимося з ними, молимося за них, за нашу перемогу. Господь та молитва зміцнює кожного з них», - каже єпископ Андрій Тищенко.