Час прибуття машини "швидкої допомоги" на селі має скоротитись до 20 хвилин - І. Шурма

19.09.2012 12:14 Суспільство
http://avto-style.com http://avto-style.com
З 1 січня 2013 року набуває чинності Закон «Про екстрену медичну допомогу».

За словами заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Ігоря Шурми, це буде початком революції в усій галузі охорони здоров’я. А головне нововведення – карети «швидкої» тепер приїжджатимуть до пацієнтів навіть у найвіддаленіші села максимум за 20 хвилин.

За словами заступника губернатора, новий закон передбачає, що машина «швидкої» у межах міста доїжджатиме до лікарні за 10 хвилин. До речі, у Харкові вже зараз 82 % всіх викликів так і здійснюються. У сільській місцевості ситуація є складнішою. Зараз в області час, що його витрачають на дорогу, складає близько 30–40 хвилин. А з нового року він має скоротитися майже вдвічі – до 20 хвилин до найвіддаленішої точки.

Сьогодні система надання невідкладної медичної допомоги передбачає, що всіх пацієнтів відвозять з будь-якої точки міста в першу чергу в лікарню швидкої медичної допомоги, відстань до якої може бути чималою. А починаючи з нового року, карета «швидкої» доставлятиме пацієнта до найближчого до нього цілодобового відділення екстреної медичної допомоги, яке створять у кожній багатопрофільній лікарні. Такими є вимоги Закону «Про екстрену медичну допомогу».

– Тепер медикам не потрібно буде везти пацієнта через усе місто. Його привезуть до найближчої багатопрофільної лікарні, нададуть екстрену медичну допомогу, а потім уже в разі необхідності переведуть на стаціонарне лікування, – пояснив віце-губернатор Ігор Шурма в інтерв’ю кореспонденту «СК».

Юлія ГОРОБЕЦЬ

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта