Чи можливо прибрати безхатченків з вокзалів. Коментар транспортної міліції

11.06.2014 07:11 Суспільство
http://baursak.info/ http://baursak.info/

Начальник Управління МВС України на Південній залізниці полковник Ігор Богданов прокоментував кореспонденту "СК" ситуацію з безхатченками на вокзалах.

Що ж до постійних мешканців вокзалів та електричок, які своїм виглядом та «ароматом» дошкуляють пасажирам, через що можна почути нарікання в бік правоохоронців, то виявляється, тут є правова колізія, вважає Ігор Богданов.

– На сьогодні, згідно з чинним законодавством, за заняття бродяжництвом та жебрацтвом (крім випадків використання неповнолітньої дитини) не передбачено кримінальної чи адміністративної відповідальності. Тобто ці люди нічого не порушують, і затримувати їх нема за що, – констатує полковник. – До вересня 2010 року в структурі Управління МВС України на Південній залізниці функціонував прийомник-розподільник для осіб, затриманих за бродяжництво, розрахований на 30 місць.

Співробітниками прийомника-розподільника проводилася активна робота з виявлення і затримання «кримінально-бродячих елементів» та осіб без постійного місця проживання. Але згідно з рішенням Конституційного суду України від 29.06.2010 № 17 функціонування таких закладів визнано не відповідним Конституції України. Зараз, у зв’язку із закриттям прийомників-розподільників співробітниками транспортної міліції проводиться тільки профілактична робота серед цих людей. Хоча все одно за бажанням бездомного, його направляють у центр обліку або закладу для бездомних для подальшого вирішення проблемних питань. І все одно, у зв’язку з невеликим лімітом наповнення центру адаптації, більшість бездомних відразу повертаються до приміщень залізничних вокзалів. Дівати цих людей нікуди.

Артем Богдан, матеріал з газети "Слобідський край" № 67 від 05.06.2014

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта