Чи слід святкувати День Перемоги 9 травня? Результати опитування харків'ян

Чи слід святкувати День Перемоги 9 травня? Результати опитування харків'ян

topwar.ru

88,8 % жителів Харківської області вважають, що перемогу над фашистською Німеччиною потрібно відзначати 9 травня.

Більшість населення Харківської області та інших східних областей вважає, що перемогу над фашистською Німеччиною як і раніше потрібно відзначати 9-го травня, а не 8-го, як це прийнято в країнах Західної Європи.

Такі дані були отримані в результаті опитувань, проведених Центром "Соціальний моніторинг" і Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременко з 13 по 20 березня 2015 року в 24-х областях України і Києві. Вибірка склала 2800 осіб, похибка не перевищує 1,9 %. Стандартні відхилення при достовірних 95 відсотках і співвідношенні змінних від 0,1:0,9 до 0,5:0,5 становлять 1,13 - 1,89 відсотка. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондента. Рівень досягнення респондентів - 62 %. 

88,8 % респондентів у Харківській області відповіли, що святкування потрібно проводити 9 травня. При цьому тільки 4,3 % вважають, що свято потрібно відзначати як у Європі - 8 травня. Крім того, ще 1,6 % опитаних вважають, що свято взагалі не треба відзначати, і 5,3 % респондентів не змогли відповісти, повідомив директор Центру "Соціальний моніторинг" Дмитро Дмитрук.
 
Дмитро Дмитрук зазначив, що святкування 9 травня є вибором більшості респондентів по всій Україні незалежно від їх ставлення до подій Майдану: більшість (66,5 %) серед тих, хто вважає наслідки Майдану позитивними, бажають відзначати День Перемоги 9 травня. Серед тих, хто вважає, що Майдан приніс негативні наслідки, 90,2 % також бажають відзначати День Перемоги 9 травня.

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ