Число об'єднаних громад у Харківській області зростає

01.08.2017 10:44 Суспільство
фото: Марина Проценко фото: Марина Проценко
На сьогодні у Харківській області утворено десять об' єднаних громад.

Чотири з них - Старосалтівська, Роганська, Чкаловська та Мереф'янська з 1 січня 2017 року перейшли на прямі взаємовідносини з Державним бюджетом України.

У п'ятій - Нововодолазькій ОТГ пройшли у квітні вибори. Шоста - Зачепилівська - чекає на постанову ЦВК щодо призначення перших виборів.

Протягом червня - липня позитивні висновки Харківської ОДА та остаточні рішення щодо об'єднання прийняли ще чотири ОТГ. Це Малоданилівська селищна у Дергачівському районі, Малинівська селищна - у Чугуївському, Коломацька селищна (Коломацький район) та Оскільська сільська в Ізюмському районі.

- Зараз облдержадміністрація направила звернення до ЦВК щодо призначення перших виборів депутатів сільських, селищних рад та відповідних голів, - повідомила директор Харківського центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова. - Всього на території області створено десять громад, що складає 20 % від запланованої кількості відповідно до Перспективного плану.

Вони об'єднали 41 місцеву раду, або 9 % від загальної кількості місцевих рад, та 125 тисяч осіб (9,3 %) сільського населення області.

За словами Діани Баринової, процес набуває обертів. Так, за інформацією Харківської ОДА, Наталинська сільська рада Красноградського району та Золочівська селищна рада подали документи до облдержадміністрації для отримання висновку про відповідність проектів рішень місцевих рад Конституції та законодавству України.

В центрі Харкова відкриється стріт-парк для екстремалів

- Також зараз нараховується ще 12 центрів потенційних ОТГ за Перспективним планом та поза його межами, що ініціювали процес об'єднання, - додала директор Центру.

Олександр Ушаков

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта