Чому дорожчає молочна продукція — коментар експерта

Чому дорожчає молочна продукція — коментар експерта

Фото: nashkiev.ua

З початку року ціни на всі види «молочки» зросли на 17 %.

Станом на листопад, сир м’який подорожчав на 22 %, сметана — на 20 %, молоко та масло вершкове — на 17 %.
А за десять місяців поточного року масло додало 23 грн, м’який сир — 18 грн, сметана — 8 грн, молоко — 2,5 грн. Відтепер кілограм масла можна купити в середньому за 158 грн, сиру м’якого — за 100 грн, сметани — за 47 грн, молока — за 18 грн. Про це повідомив голова Української асоціації постачальників роздрібних мереж Олексій Дорошенко.

За ціну на полицях магазинів відповідають торгові мережі, каже перша заступниця голови правління «Укрмолпром» Зінаїда Карпенко. А от якщо говорити про закупівельну, тобто оптову вартість, то на неї сьогодні впливають кілька факторів.

 Найперше це сезонність сировини. Приміром, зараз ми впадаємо в глобальний дефіцит, тому що корови перестають доїтися перед отелом. Мало молока, а головне — зменшується кількість якісного молока. Через це продуктивність падає майже у два рази, порівнюючи з літнім періодом, а дефіцит, відомо, породжує підвищення ціни, пояснила експертка. 

За її словами, зараз зростають закупівельні ціни на молоко, що від населення, що від сільгосппідприємств. А у деяких регіонах вартість вищого ґатунку сягає 11,50 грн/кг.

 Збільшуватися виробництво молока починає вже в кінці лютого на початку березня,  додала Зінаїда Карпенко.

Крім того, ціни на молочні продукти зростають через скорочення поголів’я худоби, підвищення цін на корми та енергоресурси.

Читайте також: В Харківській області оголошено штормове попередження

Олександр Ушаков