Десять шкіл "законсервують" у Харківській області. Причини
Згодом, після закінчення малокомплектної школи, сільській молоді вкрай важко вступити до вишу. І який же тут вихід? Такі школи слід консервувати до кращих часів і переводити дітей у повноцінні навчальні заклади.
Таку думку під час засідання колегії Харківської облдержадміністрації озвучив віце-губернатор Євген Савін.
– Там, де діти не можуть отримувати якісну освіту у зв’язку з невеликою кількістю учнів, слабкою матеріально-технічною базою, органами місцевого самоврядування за згодою територіальної громади ухвалені рішення по 10-ти загальноосвітніх навчальних закладах, – повідомив Євген Савін. – Учнів цих навчальних закладів буде переведено до шкіл з розвиненою шкільною інфраструктурою, де вони можуть отримати якісну освіту. А ще протягом лютого – травня поточного року сільськими територіальними громадами надано згоди на реорганізацію п’яти малокомплектних шкіл.
Крім цього, зауважив заступник голови облдержадміністрації, дисбаланс між скороченням мережі та учнівського контингенту призвів до наявності ще однієї проблеми – зменшення показника наповнюваності класів у загальноосвітніх навчальних закладах. Відповідно до нормативних вимог він має складати 30 осіб, але середній показник по області становить 19,3.
Ігор Тесло, матеріал з газети "Слобідський край" №68 від 08.06.2013