Дітей із інтернатів повертають у неблагополучні сім`ї на Харківщині
З 2012 року у Харківській області працює 658 фахівців із соціальної роботи, які займаються виявленням сімей, що опинилися у тяжких життєвих обставинах. Як розповів сьогодні під час пре-конференції в.о. директора Харківського обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Олександр Полянський, у сільській місцевості на одного соціального працівника припадає 2 тис. населення, у міській — 6 тис.
За словами Олександра Полянського, кожен фахівець повинен познайомитися з сім`ями, які мешкають на його дільниці. Зокрема, найбільше це стосується сільської місцевості. Адже іноді навіть зовні благополучна сім`я може мати проблеми. Зазвичай, якщо у соціального працівника виникають підозри щодо такої сім`ї, він проводить своєрідне розслідування, тобто спілкується з учителями у школі, лікарями, сусідами, тобто з тими людьми, які можуть добре знати сім`ю. За словами Олександра Полянського, найчастіше труднощі у сімей виникають через малозабезпеченість, втрату роботи тощо. Насилля і алкоголізм — це уже наслідки.
- Якщо порівнювати з 9 місяцями минулого року, то кількість сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, зросла у 6 разів, кількість дітей, охоплених соціальним супроводом зросла у три рази, кількість сімей, які подолали складні життєві обставини, збільшилася у три рази, - повідомив Олександр Полянський.
Загалом за цей рік соціальні працівники відвідали 118 тис. сімей. У 65 тис. було виявлено ознаки складних життєвих обставин. Понад 8 тис. сімей перебували під соціальним супроводом. У результаті проробленої роботи, 21 дитину повернули у сім`ї з інтернатних закладів. У понад 400 випадків, де була загроза вилучення дитини із сім`ї, проблеми вирішилися і дитина лишилася у родині.
Інна Пирлик