До Курязької колонії не перераховують кошти на утримання вихованців

13.12.2013 10:40 Суспільство
www.pavlonews.info www.pavlonews.info

Зниження рівня дитячої злочинності відзначають працівники Курязької виховної колонії Державної пенітенціарної служби України в Харківській області.

Якщо на початку року вихованцями закладу були 220 малолітніх злочинців, то сьогодні їхня кількість складає 139 чоловік. І з кожним кварталом ця цифра зменшується.


- Ми таке покращення ситуації із зниженням дитячої злочинності бачимо також за кількістю новоприбулих до нас, - розповідає начальник Курязької виховної колонії Дмитро Холод. - Незважаючи на те, що із досягненням повноліття вихованців ми їх відправляємо у «дорослі» заклади, це не впливає на сьогоднішню тенденцію зменшення кількості етапованих до нас неповнолітніх злочинців.

Через те, що Курязька виховна колонія – єдиний заклад для неповнолітніх на Харківщині і у ближніх регіонах, сьогодні тут відбувають покарання хлопці з Луганської, Дніпропетровської та інших областей. Харків’ян у колонії – менше третини, і, за словами Дмитра Холода, з ними не має проблем. А ось щодо вихованців з інших регіонів, то гострими сьогодні стоять проблеми із забезпечення їхнього соціального захисту. Так, наприклад, сьогодні на законодавчому рівні не врегульовано питання щодо перерахування аліментів тих батьків вихованців, яким за рішенням суду призначено виплачувати ці кошти.


- Тобто, виходить, що дитина з іншої області потрапляє до нас, але згідно статті 18 Закону України «Про державну кримінально-виконавчу службу України» ми не маємо повноважень, аби представляти інтереси дитини у суді або в інших державних органах, - говорить Дмитро Холод. - Ці повноваження стосуються опікунів або виконавчої служби. На рівні Харківської області проблем із перерахування коштів ми не маємо, а ось щодо інших регіонів, то це питання ще ніхто не підіймав взагалі.

Неврегульованим залишається питання щодо виплати єдиноразової соціальної допомоги вихованцям, які досягли 18-річного віку.

Катерина Романцова

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта