Експеримент з пасажирами-пільговиками провели на Харківщині

25.12.2016 14:25 Суспільство
Фото: tverigrad.ru Фото: tverigrad.ru
В двох районах області проведено експеримент з електронної фіксації пасажирів.

Зі змінами до бюджетного законодавства до проблеми перевезення пільговиків додалися нові барви. Якщо раніше виникали питання до перевізників — наскільки достовірну інформацію вони надають. То тепер суперечка може тривати ще й поміж районами області, бо ніхто не хоче власні кошти віддавати за перевезення «чужих» пільговиків.

На Харківщині порахувати пільговиків спробували за допомогою електроного квитка. Наскільки ефективною може бути впровадження такої системи, перевіряли у двох районах — Вовчанському та Зміївському. Там з 5 по 16 грудня 2016 року був впроваджений пілотний проект щодо електронної фіксації перевезення пільгових категорій населення автомобільним транспортом районного сполучення. Вибірково було встановлено термінали (валідатори) на автобусах визначених маршрутів і рейсів для реєстрації оплати проїзду та обліку кількості пасажирів-пільговиків протягом кожного робочого і вибірково вихідного дня. Щоправда, експеримент проводився в тяжких зимових погодних умовах, під час обмеженого пасажиропотоку. Для забезпечення об’єктивності результатів збору статистичних і контрольних даних з перевезення пасажирів автотранспортом по маршрутах району залучалися представники від райради і міськради.

- Система електроної фіксації дозволяє диференціювати пасажирів. На маршрути встановлювалися термінали (валідатори). Від влади в автобусі була людина, у якої було три карти - «платний пасажир», «місцевий пільговик» та «немісцевий пільговик». Коли до автобуса заходив пасажир, «контролер» за допомогою відповідної карти це фіксував. Таким чином моніторили ситуацію, - пояснив куратор пілотного проекту, гендиректор еквайрингової транспортної компанії Олександр Чупилко.

За словами експерта, електронна система прибере корупційну складову, допоможе місцевим радам конкретизувати суми, які вони повинні сплачувати за перевезення пільговиків своєї громади, також покращить якість послуг, які надають перевізники.

Наразі фахівці займаються обробкою отриманої інформації. Однак вже зараз можна сказати, що безпосередньо у Вовчанську доля пільгових категорій пасажирів складає від 7-30 % від загальної кількості перевезених пасажирів, з них близько відсотка пільговиків не місцеві. Дані різняться залежно від дня тижня. По району частка пасажирів-пільговиків складає  8-54 % від загальної кількості перевезених пасажирів. Кількість немісцевих пільговиків також близько відсотка.

А ось по маршруту Зміїв - Харків їздять пасажири з двох районів (Зміївський, Харківський) і харків'яни. Доля пільговиків тут складає від 27-53 % від загальної кількості перевезених пасажирів, з них 10-30 % мають не місцеву прописку.

Юлія Міронюк

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта