Фея, яка рятує життя гвардійців на передовій: історія медикині

12.05.2023 11:51 Суспільство
Фото: Східне територіальне управління НГУ Фото: Східне територіальне управління НГУ

Ліна з позивним «Фея» – бойова медикиня роти у 5-й Слобожанській бригаді Національної гвардії України. До повномасштабного вторгнення жінка вела цивільне життя, працювала в санстанції Харкова. Проте у перші дні війни пришла до військкомату та попросила призвати її до лав Нацгвардії.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Східне територіальне управління Національної гвардії України.

У спілкуванні Ліна скромна, усміхнена. Про себе розповідає неохоче, оживає, тільки коли говорить про бійців, яким рятує життя на передовій. Каже, що хотіла допомагати захисникам тим, чим може та що вміє.

«Завжди знала, що буде напад. Тому готувалася. Закінчила перед вторгненням курси парамедиків, отримала сертифікат. Знала, що буду робити, хотіла бути корисною», – ділиться Ліна.

Фея

З 26 лютого вона стала бойовою медикинею НГУ та отримала позивний «Фея». Про свій перший виїзд розповідає так, ніби це сталося вчора. Зізнається, ніколи не забуде очі хлопця, якому тоді надавала допомогу та врятувала життя.

«Він не очікував, що за ним прийдуть на передову, сам наклав турнікет, а поруч був ще один загиблий. Розумієте, той поранений хлопець декілька годин лежав біля загиблого друга й не знав, що буде далі», – згадує жінка.

Позивний «Фея» у Ліни невипадково. Всі бійці роти говорять про неї як про справжню берегиню. Зізнаються, що присутність жінки, яка йде поруч з тобою в небезпеку, дисциплінує. В такі моменти дорослі чоловіки намагаються не показувати слабкість. Військові розповідають, що Ліна завжди знайде слова, які мотивують, та залишається оптимістом у будь-якій ситуації.

Ліна

«В армії дуже допомагає гумор, а головне – чесність, у першу чергу із собою. І медик має бути ще й психологом, знайти потрібні слова для кожного», – вважає «Фея».

Жінка говорить, що інколи буває дуже важко, проте не фізично, а емоційно.

«Коли загинув 22-річний хлопець, його тіло одразу не могли евакуювати з поля бою, бо обстріли не вщухали. Я дуже хотіла його побачити живим, сподівалася на диво. Потім ми його привезли, дива не сталося, цілу ніч плакала, думала, що я вже не зможу нормально працювати і що тут не потрібна», – каже Ліна.

Але зранку по рації повідомили, що під час нового бою у підрозділі є поранені, яких треба забирати.

«Всю втому та вигорання як рукою зняло, я бігом на виїзд та працювати», – говорить медикиня.

Її нагородили медаллю «За врятоване життя», та свої героїчні вчинки жінка називає «покликанням та станом душі». Після Перемоги планує повернутися до санітарно-епідеміологічної станції та свого улюбленого хобі – вирощування квітів. А поки вона – Фея, яка рятує життя гвардійців на передовій.

медикиня роти у 5-й Слобожанській бригаді Національної гвардії України

Раніше ми розповідали про снайпера, який уразив російський бронеавтомобіль «Рись».

А також про офіцера Нацгвардії, який розповів про бої на Кремінському напрямку.

А також про брата Яни Червоної, який розповів про сестру та війну.

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко