Гуманітарні коридори для населення Донецька, Горлівки та Луганська. Адреси

04.08.2014 08:08 Суспільство
news.sevas.ua news.sevas.ua

Командування АТО визначило гуманітарні коридори для виїзду цивільного населення з Донецька, Горлівки і Луганська і закликає лідерів терористів припинити вогонь за вказаними маршрутами.

Згідно з нормами Міжнародного гуманітарного права (права війни) в умовах бойових дій в населених пунктах, їх жителям надається гуманітарний коридор для виходу в безпечні райони, повідомляють у прес-службі штабу АТО.

Інформація про коридори доводиться до мешканців міст (населених пунктів), протиборчі сторони узгодять маршрути, час припинення вогню, розпізнавальні знаки для цивільного населення для безперешкодного виходу з району бойових дій.

Читайте також: РАРИТЕТНІ АВТО З ХАРКОВА ВИРУШИЛИ ДО ЗОНИ АТО З ГУМАНІТАРНИМ ВАНТАЖЕМ (ФОТО)
                       ГЕРОЇ АТО. ЗА ДВА ТИЖНІ ХАРКІВЩИНА ПРОЩАЛАСЯ ІЗ ТРЬОМА ЗАГИБЛИМИ (ФОТО)
                       МОБІЛІЗАЦІЯ: У ХАРКОВІ КОМІСАРІАТ ШУКАЄ СПЕЦІВ ТА ВАНТАЖНУ ТЕХНІКУ ДЛЯ АРМІЇ

Командування АТО вважає за необхідне визначити такі гуманітарні коридори для виходу цивільного населення:

1. з Донецька: по Ленінському проспекту до об'їзної дороги, далі по трасі Донецьк - Курахове через Мар'їнку.
2. з Горлівки: по проспекту Леніна, вул. Маршала Жукова, вул. Витчизняна, вул. Плеханова і далі по шосе Горлівка - Дружківка через Дзержинськ.
3. з Луганська: по вул. Радянська, вул. 16-а лінія, вул. Фрунзе, вул. Шевченка, вул. 7-а лінія, вул. Комінтерну, далі по шосе Луганськ - Щастя через Металіст.

У штабі підкреслюють, що розпізнавальним знаком для цивільного населення є біле полотнище для груп людей і широка біла пов'язка на рукаві у кожного громадянина.

З собою жителі міст можуть вивозити особисті речі. Вогонь на відстані 200 м вліво-вправо від зазначених коридорів припиняється з 10.00 до 14.00 щодня. "Особи, які порушують норми міжнародного гуманітарного права по відношенню до цивільних осіб (утримують цивільне населення в районі бойових дій, що перешкоджає виходу з гуманітарних коридорів), вважаються військовими злочинцями і переслідуються за міжнародними законами", - йдеться у повідомленні штабу.

Джерело: прес-центр АТО
Автор: Администратор сайта