Харківські гвардійці провели навчання зі штурмових дій

01.08.2023 12:50 Суспільство
Фото: Східне територіальне управління НГУ Фото: Східне територіальне управління НГУ

Нацгвардійці 3 бригади оперативного призначення «Спартан» вдосконалюють свої навички штурмових дій малими групами та тренують ефективну взаємодію підрозділів з броньованою технікою.

Про це медіа «Слобідський край» розповіли у Східному територіальному управлінні Національної гвардії України.

гвардійці

Військовослужбовці відпрацьовують ведення вогню з бронетехніки та кулеметів. Заняття проходять в умовах наближених до бойових.

«Основний сценарій тренувань – це штурмові дії малими групами. Працює техніка, працює 30-й калібр осколково-фугасними запалювальними боєприпасами. Відпрацьовується увага, взаємодія між військовослужбовцями та злагодження між групами — двійками та трійками. Для виконання задач ці тренування дають розуміння військовослужбовцям, як саме треба працювати в команді», – говорить головний сержант роти на бронетранспортерах нацгвардієць Кеп.

навчання

Під час тренувань у гвардійців відбувається посадка на бронетранспортер, екіпаж під’їжджає до умовних позицій ворога, де особовий склад спішується, поділяється на групи, і відпрацьовує штурм противника зі стрільбою у русі.

«Як показує практика, постійно сидіти на місці не потрібно, необхідно пересуватися. Стрільба в русі – це одна з найважливіших складових в процесі бою з противником. Сьогодні ми відпрацьовували переміщення у тактичних трійках. При цьому ведемо вогонь по мішенях, використовуємо ті бронетранспортери, на яких ми будемо виконувати бойові завдання. Тобто все максимально реалістично. Особовий склад працює над автоматизмом при маніпуляціях зі зброєю, щоб на полі бою бути впевненим у своїх діях. Ми не лише відпрацьовуємо вправи з курсу стрільб, яким керується Національна гвардія, але також моделюємо бойові ситуації, переносимо їх на тренування з особовим складом», – зазначає командир взводу оперативного призначення на бронетранспортерах Граф.

граф

Основне прикриття під час наступу штурмових підрозділів здійснюється кулеметниками, снайперами або гранатометниками. Для них дуже важлива постійна практика та гарна фізична форма, бо споряджений кулемет важить понад тринадцять кілограмів.

«Відпрацьовували злагодження та проходження в бойових порядках, а саме трійками, десантування з БМП-1, рух в колонах. Окрім цього працювали з бронетехніки тридцятим калібром. З кулемета приємніше працювати, ніж з автомата, не дивлячись на його вагу – це найбільш грізна зброя в піхоті: його так само дуже бояться як і РПГ. Проте це також – одна з пріоритетних цілей для ворога», – розповідає боєць бригади «Спартан» Калина.

навчання гвардійців

 навчання зі штурмових дій

Раніше ми розповідали про те, що на Харківщині пройшли збори командирів взводів НГУ.

Та про 40-річного бійця Національної гвардії Сергія з позивним «Лом», який за два місяці з початку війни з рядового дослужився до молодшого сержанта. У лютому 2023 року йому достроково дали звання молодшого лейтенанта, зараз гвардієць командує взводом.

А ще про Євгенія з позивним «Ворон» –  помічника капелана в Харківському окремому батальйоні територіальної оборони. 

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.