Імпортні ліки продаватимуть, як і раніше. Винних покарають - М. Азаров

11.02.2013 13:44 Суспільство
http://news.ru.msn.com http://news.ru.msn.com

Імпорт лікарських засобів буде ліцензувати Державна служба України з лікарських засобів.

Про це в ході засідання уряду повідомив Прем'єр-міністр України Микола Азаров. 

Глава Уряду доручив Віце-прем’єр-міністру Костянтину Грищенку особисто контролювати хід урегулювання цих питань. За його словами, завдання Уряду - забезпечити стабільність на ринку лікарських засобів, а також не допустити обмежень доступності ліків для населення, повідомляє сайт Урядовий портал.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров наприкінці минулого тижня провів нараду щодо впровадження закону про ліцензування імпорту ліків, за результатами якої доручив розробити необхідні підзаконні акти, які б містили чітко визначені умови та правила нової процедури ліцензування імпорту ліків, щоб до 13 лютого прийняти їх за засіданні Уряду.

Тоді було прийнято рішення щодо поетапного впровадження норм згаданого документа до кінця 2013 р., а на першому етапі процедура видачі ліцензії буде максимально спрощена.

Особливу увагу Глава Уряду приділив необхідності забезпечити наявність ліків в аптеках. За його словами, пацієнт повинен мати змогу купити в аптеці той препарат, який хоче, тому скорочення звичного асортименту ліків є недопустимим.

Під час наради Прем’єр-міністр доручив Костянтину Грищенку розібратися, хто з посадових осіб халатно поставився до своїх обов’язків і допустив ситуацію, коли впродовж понад 7 місяців не було вжито жодних заходів для забезпечення необхідної нормативно-правової бази і комплексного впровадження закону з 1 березня.

«Чому не була проведена широка роз’яснювальна робота серед фармацевтів щодо порядку проходження процедури ліцензування імпорту? Така безвідповідальність, природно, викликає занепокоєння як з боку фармацевтичних компаній, так і серед населення», - зазначив Микола Азаров. При цьому він зобов’язав К.Грищенка подати пропозиції щодо притягнення до відповідальності цих посадових осіб.

Довідка. Рішення Кабінету Міністрів прийнято з метою належного виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгредієнт», який прийнятий Верховною Радою 4 липня 2012 року. Цим законом встановлено, що з 1 березня 2013 року господарська діяльність з імпорту ліків підлягає обов’язковому ліцензуванню.

Автор: Администратор сайта