Харків став містом військової слави
Таке рішення прийняли депутати сьогодні на сесії Харківської міської ради.
Рішення також передбачає введення символіки територіальної громади - емблему «Харків - місто військової слави», - передає “Городской дозор”.
Історик Сергій Куделко розповів, що розстановку сил на Східному фронті вирішила грандіозна Курсько-Бєлгородська наступальна операція, в якій з обох сторін брали участь усі роди військ.
Ця операція була завершена звільненням Харкові 23 серпня 1943 року, що й стало переломним моментом у війні.
- Саме в Харкові в будівлі оперного театру на вулиці Римарській відбувся перший судовий процес над німецько-фашистськими злочинцями, який став першою сторінкою Нюрнберского процесу, - сказав Сергій Куделко.
- Це важливе рішення, - сказав Харківський міський голова Геннадій Кернес. - Почесне звання - місто військової слави - це наш обов'язок. На жаль, ми не зможемо увічнити пам'ять харків'ян і їх подвиг на більш високому рівні.
Перед голосуванням депутати подивилися короткометражний фільм про звільнення Харкова.