Харківським інвалідам подарували нові автівки (ФОТО)

05.12.2013 10:00 Суспільство
фото Інни Пирлик фото Інни Пирлик

Сьогодні 15 інвалідам, які мешкають у Харківської області, подарували нові автомобілі ЗАЗ СЕНС.

Власниками транспортних засобів стали люди, які отримали травми на підприємствах або ж мають професійні захворювання.

- У нас в Харківській області 61 людина стояла на черзі у Фонді соціального страхування на отримання автомобілів. Всі вони є інвалідами праці. Перші 15 отримали автомобілі сьогодні, - повідомив заступник голови ХОДА Євген Савін, який вручив ключі від автівок новим власникам.

Всього ж до кінця року отримати нові машини мають 47 інвалідів.

Як розповів начальник управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Харківській області Валерій Предко, аби стати у чергу на автомобіль, необхідно отримати відповідну довідку від МСЕКу. Як правило, таку довідку дають людям, що мають порушення опорно-рухової системи і важко пересуваються.

Деякі автомобілі спеціально переобладнані для людей, які мають ураження ніг і не можуть керувати базовою моделлю. Якщо ж медики не рекомендують новому власнику сідати за руль, то тоді машиною може керувати хтось із близьких родичів. У такому разі власник має сплатити 7 % від вартості автомобіля.

Так, Любов Маркова сама керувати машиною не може. Вона 23 роки пропрацювала на ватній фабриці і через отруєння гербіцидами має захворювання кісток. Тому водити транспортний засіб навчилася її донька.

- На новому автомобілі мені б хотілося виїжджати за місто. Я живу у дуже загазованому районі, де багато різних підприємств, а виїжджати кудись громадським транспортом здоров’я не маю, - розповіла Любов Маркова.

Інна Пирлик

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта