Коли села Харківщини підключать до Інтернету. Коментарі фахівців

07.06.2016 10:55 Суспільство
Фото:3g-internet.kiev.ua Фото:3g-internet.kiev.ua
ІТ-галузь в Україні одна з найперспективніших, та залученість населення до користування Інтернетом ледь не найнижча серед європейських країн.

Особливо поганою ситуація з інтернетпроникненням в Україні спостерігається у сільській місцевості. Одна із причин цього у тому, що в сільській місцевості поки що фактично немає великих компаній-провайдерів, як, наприклад, у Харкові.

Як розповів експерт однієї з великих харківських компаній-провайдерів, вони підуть у села, коли ринок міста вже буде насиченим. А поки роботи для них вистачає й у місті. До того ж великий провайдер віддає перевагу праці там, де велика щільність домоволодінь. Адже будівництво своєї мережі, обладнання вартує значних грошей. І щоб отримати прибуток, потрібно, аби було якомога більше користувачів послуги. Провести Інтернет у села – це дуже проблемно.Тому в селах вигідніше працювати невеличким місцевим провайдерам.

Крім того, експерти сходяться у тому, що на селі працює практично поза конкуренцією оператор-монополіст, який свого часу був державним, це ПАТ «Укртелеком». Виходити з Інтернетом у села він може фактично без особливих витрат. Усе завдяки тому, що Укртелеком має свою телефонну мережу, а стаціонарний телефон є майже у кожного сільського мешканця. Ці мережі й використовуються для надання послуги Інтернет. Щоправда, знову ж таки, відчуваючи свою монополію, цей оператор може диктувати свої тарифи, і, не відчуваючи конкуренції, не мати потреби вдосконалюватися. Конкурувати ж із цим великим оператором провайдери зможуть, хіба що пропонуючи споживачам вигідніші умови, наприклад, дешевший тариф.

РАЙ ДЛЯ ПОПУЛЯРНОЇ ГАЛУЗІ ХОЧУТЬ СТВОРИТИ У ХАРКОВІ

За даними прес-служби Укртелекому, база абонентів на кінець кварталу 2016 року склала понад 1,6 млн у Харківській області – понад 114 тис. користувачів Інтернету від Укртелекому, із них понад 46  тис. – харків’яни, решта – жителі області (райцентри, села, невеликі населені пункти).

- Зараз у Харківській області Інтернет від Укртелекому є у понад 60 населених пунктах, з них понад 25 – це села, – відповіли в компанії.

Разом з тим чиновники обіцяють, що незабаром великі провайдери самі підуть в глибинку. Як розповів директор недавно створеного КП "Харківські обласні комунікаційні системи" Сергій Литвин, для провайдерів в регіоні, особливо в сільській місцевості, обіцяють прибрати місцеві перешкоди (конкретне які чиновник ухилився пояснити), які нині стримують їх. На практиці для провайдерів, які захочуть працювати в сільській місцевості, зроблять один дозвіл, котрий надаватиме якраз КП «Харківські обласні комунальні мережі». Від КП - спрощення середовища для роботи, натомість від провайдерів просять усвідомити свою соціальну відповідальність.

– Сьогодні компанії, які працюють у регіоні, мають розуміти соціальну відповідальність, враховуючи соціальні диспропорції, які існують у регіоні. Ми першими створюємо унікальні речі, такі, як приватно-державне партнерство. Провайдери мають іти нам на зустріч. Ми ж плануємо створити прозорі і доступні умови для всіх операторів, щоб Інтернет і телевізійне проникнення в регіоні було на найвищому рівні, – запевнив Сергій Литвин.

За його словами, головна мета КП «Харківські обласні комунікаційні мережі» – забезпечити жителів сільських територій регіону україномовним телебаченням та якісним доступним Інтернетом. Тож, як стверджує Сергій Литвин, уже через два роки до Інтернету буде "підключене" кожне село Харківщини. 

Довідка. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, наводить дані Держстату України, за якими забезпеченість населення доступом до мережі Інтернет по Україні у розрахунку на 100 жителів станом на 31 березня 2016 року, зокрема у Харківській області, складає 30,5 %. Тобто 30 чоловік зі 100 у нашій області можуть користуватися проводовим Інтернетом, а кількість абонентів фіксованого широкосмугового доступу до Інтернету - 9,7. Загалом же, за результатами різних досліджень, у середньому близько 22 млн українців користуються Інтернетом.

Тетяна Василець

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта