Криза з інсуліном. Переселенцям із зони АТО не виділяють гроші на ліки

08.07.2014 14:03 Суспільство
http://health.obozrevatel.com/ http://health.obozrevatel.com/

За медичною допомогою у лікарні і поліклініки Харкова вже звернулися 490 переселенців, у тому числі 157 дітей.

Про це сьогодні у ході круглого столу розповіла заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

- Всі вони отримали те, що ми змогли їм надати. Але у нас зараз є проблеми забезпечення цих людей інсуліном, - сказала Світлана Горбунова-Рубан. - Інсулін — це адресне виділення медикаментів, і рішення про це приймається сесією міськради. У додатку до цього рішення є список з прізвищами і адресами людей, які отримують цей інсулін, і кількість ліків.

За словами заступника Харківського міського голови, для того щоб забезпечити переселенців з Донбасу, які тимчасово живуть на території Харкова і хворіють на діабет, інсуліном, потрібно додатково виділяти з міського бюджету щомісяця по 100 тис. грн. При цьому таких людей не багато — трохи більше десяти чоловік.

- Величезна проблема також із хворими на гемофілію, фенілкетонурію. Це препарати, які коштують тисячі, - додала заступник мера. - Там, де мова йде про затратну сторону процесу, треба приймати конкретні рішення, хоча б якісь дозвільні для місцевої влади. У тому ж законі про статус людей, які тимчасово переїхала із зони збройного конфлікту, треба написати, що органам місцевого самоврядування треба знайти змогу і забезпечити цих людей всім необхідним. Адже потім прийде ревізор і почне нам розповідати про нецільове використання бюджетних коштів.

Ірина Гудзь

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта