Куди везуть дітей із закритих малокомплектних шкіл (ФОТО)

12.09.2013 14:02 Суспільство
фото Інни Пирлик фото Інни Пирлик
Дітей із малокомплектних шкіл на Харківщині переводять до великих навчальних закладів, аби вони мали змогу отримувати якісну освіту.

У Старовірівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, що у Нововодолазькому районі, цього року - значне поповнення. На літні канікули та до вишів пішли 151 учень, а першого вересня на святкову лінійку вишикувалися уже 174. Таке різке збільшення кількості дітей у сільській школі зумовлене на бейбі-бубом у 2007 році, а бажанням батьків із сусідніх сіл вивчити дитину у повноцінній школі та дати їй повну середню освіту. Адже у навчальному закладі є всі умови для комфортного навчального процесу — велика спортивна зала, їдальня, теплі убиральні в приміщенні, бібліотека, комп’ютерний клас та музей.


74 дитини до школи возить автобус із сусідніх сіл Другої Старовірівки, Третьої Старовірівки, Четвертої Старовірівки та Муравлинки. Учні, які перейшли з інших малокомплектних навчальних закладів зізнаються, що їм такі зміни до вподоби, адже завжди хотіли вчитися у великому колективі.

- Мені подобається у цій школі, однокласники відразу прийняли мене до свого колективу. Тут є комп’ютерний клас і доступ до Інтернету, а ще спортивна зала, яких не було у старій школі. Також тут туалет та їдальня — у приміщенні. Не треба ходити на вулицю, -поділилася 11-класниця Світлана Курган.

Директор ЗОШ Олена Соловйова запевняє, що заклад здатен прийняти навіть більше дітей. Гостинна школа уже звикла до того, що новенькі приходять так часто.

- На маю думку, це зумовлено тим, що батьки починають розуміти: дитина не може отримати повноцінну освіту та уповні відчути шкільне життя, якщо вона у класі навчається одна, - вважає Олена Соловйова.

Інна Пирлик

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта