Квест про боротьбу з наркоманією підготували для молоді Харкова (Фото)

Квест про боротьбу з наркоманією підготували для молоді Харкова (Фото)

асники квесту в ігровій формі змагалися в знаннях профілактики ВІЛ, наркоманії, права і законодавства, а також виконували фізичні вправи

У Харкові, 15 вересня на базі тренінгового центру Головного Управління Національної поліції в Харківській області з 11-00 до 14-00 проводився профілактичний Квест під девізом: «Наркотики? Не моя тема!»

Під час Квесту команди з числа підлітків, що мають підвищені ризики бути втягнутими у кримінальні дії і наркоманію, в ігровій формі змагалися у знаннях з профілактики ВІЛ, наркоманії, права та законодавства, а також виконували фізичні вправи, стріляли з лука.

Усі бажаючі отримали змогу безкоштовно та анонімно пройти тест на ВІЛ, отримати консультацію лікаря. Також була нагода поспілкуватись із патрульними поліцейськими та оглянути новітні патрульні машини. Учасники квесту мали можливість побачити показові виступи кінологів спеціального підрозділу поліції із звільнення заручників та виставку вибухотехніків. Наприкінці заходу усіх учасників Квесту пригощали польовою кашєю.

Організаторами заходу віступили Центр денного перебування «Компас» Харківського міського благодійного фонду «Благо», відділ ювенальної превенції УПД Головного управління Національної поліції в Харківській обл., Управління у справах сім’ї та молоді і Департамент праці і соціальної політики Харківської міської ради, інші партнери. Тестування на ВІЛ забезпечено Клінікою, дружньою для молоді за підтримки ЮНИСЕФ.


Довідка:

За оціночними даними у Харкові біля 15000 підлітків мають підвищені ризики бути втягнутими до кримінальних дій, наркоманії, проституції, стати жертвами торгівлі людьми. На обліку відділу ювенальної превенції поліції знаходиться біля 85 підлітків з м. Харкова, з них 25 вже засуджені умовно.   
70% підлітків, що звертались до Центру «Компас» фонду «Благо» (а таких більше 1100 чол. на рік) мають досвід вживання наркотичних речовин (переважно – «аптечних» наркотиків та Спайсу).

Дмитро Чоботар

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ