Лікарі врятували безхатченка за допомогою GPS-навігації на Харківщині (ФОТО)

30.01.2013 13:58 Суспільство
фото Інни Пирлик фото Інни Пирлик

Система передачі зв'язку та викликів повністю зміниться до 1-го квітня.

З першого квітня дзвінки з усіх районів області та Харкова на номери “103” та “112” надходитимуть до Центральної диспетчерської екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Там виклики розподілятимуть по районним диспетчерським, які, власне, і скеровуватимуть карети швидкої. Зараз виклики у районах відразу надходять у місцеві диспетчерські.

- Центральна диспетчерська контролюватиме, чи вчасно передано виклик, чи не стоять машини без діла, коли є виклики, - розповів головний лікар Обласної клінічної лікарні Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Богдан Федак.

За його словами, виклики, які потрапляють у районні диспетчерську відразу, здійснюються довше, аніж виклики, що потрапляють спочатку до центральної диспетчерської, а потім у районні.

- Маршрутизація виклику є швидшою на 18 секунд. Це пов'язано з тим, що центральна диспетчерська користується не звичайною лінією зв'язку, а спецзв'язком, - пояснив Богдан Федак.

Так, в Дергачівському районі сьогодні розгорнуть п'ять пунктів постійного базування бригад екстреної медичної допомоги. Їх роботу контролює фельдшер з прийому викликів.
- Ми бачимо кожну машину на відстані. І можемо прослідкувати за нею у будь-який час: під час госпіталізації, та руху. Раніше це визначити було неможливо, виникали труднощі зі зв'язком, а зараз маємо дуже гарний зв'язок, - каже Зінаїда Новосьолова фельдшер з прийому викликів.

Так, бувають навіть випадки, коли машини з Дергачів виїжджають на зустріч каретам швидкої, що везуть людину на госпіталізацію з якогось кінця району. Хворого переміщають у нову машину, аби та швидка, що приїхала на виклик, змогла повернутися назад.

Під час перебування журналістів у Дергачівській центральній районній лікарні, карети швидкої привезли непритомну людину, що за своїм завнішнім виглядом схожа на безхатченка.


Інна Пирлик

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта