М. Азаров: Російського газу будемо купувати менше

29.08.2012 08:20 Суспільство
Україна планує скоротити імпорт природного газу більш ніж на 3 млрд. кубометрів.

Про це повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання уряду, повідомляють ЛігаНовини.

Прем'єр підкреслив, що з початку року Україна майже на 3 млрд. кубометрів скоротила споживання газу та імпортувала майже на 12 млрд. кубометрів менше. Азаров зазначив, що це стало можливим завдяки збільшенню видобутку вітчизняного енергетичного вугілля і газу.

Глава уряду також підкреслив, що нещодавно уряд підписав протокол про співпрацю з Державним банком розвитку Китаю про відкриття спеціальної кредитної лінії та залученні більше 3,5 млрд. доларів кредитів для реалізації проектів газифікації вугілля.

- Внаслідок реалізації тільки перших п'яти проектів в рамках цієї угоди можна вже в найближчі роки очікувати таких результатів: принципове посилення енергетичної безпеки держави, подальше скорочення імпорту природного газу більш ніж на 3 мільярди кубометрів, економія щорічно в середньому до 1 мільярда 200 мільйонів доларів США, економія до 150 млн.грн. бюджетних витрат, так як скоротиться відшкодування вартості газу на виробництво теплової енергії для населення, забезпечення стабільного ринку збуту для вітчизняних вугледобувних підприємств об'ємом до 10 мільйонів тонн рядового вугілля щорічно, створення до 15 тисяч нових робочих місць та збереження тих робочих місць, які є на вугледобувних підприємствах та об'єктах теплоенергетики, - сказав він.

Джерело: ЛігаНовини
Автор: Администратор сайта