Майже три мільйони вакцин проти грипу уже в аптеках України

26.09.2012 12:28 Суспільство
http://respublika.info http://respublika.info
Окрім того, до аптек завезли 12 мільйонів упаковок лікарських засобів проти грипу та вірусних інфекцій.

Про готовність системи охорони здоров’я до можливих епідемічних спалахів ГРВІ та грипу сьогодні під час брифінгу  розповіли заступник Міністра охорони здоров’я  Олександр Толстанов та Голова Державної санітарно-епідеміологічної служби, головний державний санітарний лікар України Анатолій Пономаренко.

- За даними ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського»  та враховуючи ситуацію, яка склалася у світі й Україні, в епідемічному сезоні 2012-2913 років, прогнозується циркуляція вірусів грипу A(H3N2), а саме – нового штаму A/H3N2/Вікторія/361/2011 та нового для України штаму В/Вісконсін/1/2010. Не виключена можливість циркуляції вірусу грипуА/H1N1/Каліфорнія/2009, але його роль у епідемічному процесі буде другорядною. Усі три штами увійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу на сезон 2012-2013 років, - розповів Олександр Толстанов, - повідомляють на Урядовому порталі.

Він додав, що відповідні рекомендації щодо заходів профілактики інфекційних захворювань вже направлено  управлінням охорони здоров’я та головним санітарним лікарям областей, міст та АР Крим. Олександр Толстанов також акцентував увагу, що вакцинація – найбільш дієвий і безпечний спосіб запобігти захворюваності на грип та ГРВІ. На жаль, населення проявляє низьку активність щодо вакцинації: так у минулому році було вакциновано лише близько 1% населення України.

- Єдиний найефективніший метод уникнути захворюваності - це вакцинація. Вона на сьогоднішній день не входить у календар планових щеплень. Це світова практика. У мережі аптек більш як 2,7 млн. вакцин, це на 40% перевищує показники 2010 року, - розповів заступник Міністра охорони здоров’я.

- Ми з 1 жовтня  розпочинаємо більш інтенсивний моніторинг стану захворюваності. Ранньої хвилі не очікується. Скоріше за все пік припаде на листопад з переходом на грудень. Проте на сьогодні ситуація є стабільною і контрольованою. Причому вона набагато краща, ніж у попередні роки», - зазначив Анатолій Пономаренко.

Автор: Администратор сайта