Малокомплектна школа: уроки тет-а-тет (ФОТО)

12.09.2013 14:09 Суспільство
У неповних класах в малокомплектних школах діти мусять вчитися індивідуально. В одній з таких шкіл на Харківщині таких класів аж чотири, а у двох класах учнів взагалі немає.

У Власівській ЗОШ І-ІІ ступенів, що у селі Палатки Нововодолазького району навчається всього 38 учнів. Громада ж проти закриття школи, та й самі батьки не хочуть, аби їхні діти прокидалися надто рано і після уроків ще чекали, доки закінчаться заняття в інших класах (автобус відвозить усіх дітей в один час). У приміщенні школи немає спортивної зали, а туалет знаходиться на вулиці.

Як розповіла директор школи Зоя Мироненко, у третьому та восьмому класах взагалі жодного учня немає. У чотирьох класах (першому, другому, п’ятому та дев’ятому) навчається менше п’яти дітей. Такі класи вважаються неповними і групові заняття в них уже не проводяться — з кожною дитиною вчителі працюють індивідуально. Так, учні молодших класів вчиться всього чотири години на тиждень, а старших — вісім.





- Звичайне навчання проходить у колективі, де діти допомагають один одному, спілкуються. Перевага індивідуального навчання у тому, що вчитель з учнем залишається один на один, а тому більше може йому пояснити і звернути увагу на ті помилки, які робить саме ця дитина, - вважає Зоя Мироненко.

Самі ж діти, які вчаться у цій школі не хочуть переходити до іншої. Кажуть, що вже звикли до своїх викладачів.

- Мені подобається вчитися у цій школі. У нас добрі вчителі та директор, - поділилася 6-класниця Віта Маренкова.

Як розповів заступник голови Нововодолазької райдержадміністрації Олег Кузьоменський, три навчальні заклади району необхідно модернізувати. Найгостріше це питання стоїть саме на території Старовірівської сільської ради (куди входить і село Палатки), де з чотирьох шкіл дві малокомплектні.

- В нашому районі питання модернізації освітньої мережі є актуальним. Є школи, в яких багато дітей і досвідчені педагоги. І ті, і інші мають досягнення. Поряд з тим є малокомплектні школи, які у такій же кількості отримують бюджетні кошти. Але, на жаль, таких досягнень не демонструють. Тому на даний момент ми не бачимо перспективи розвитку таких закладів, - сказав він.

За його словами, з початку цього навчального року в районі фактично перестали функціонувати два загально-освітніх навчальних заклади: Парасковіївська ЗОШ I – II ступенів та Знам'янська ЗОШ I – II ступенів. Останню, до речі, не закрили, оскільки громада на це не дала згоди. Проте батьки з власної ініціативи перевели свої дітей до більших шкіл у сусідніх населених пунктах.

Інна Пирлик

Джерело: SLK
Автор:
Менеджер сайта