Мандарини подешевшають після Нового року у Харкові

14.12.2015 14:48 Суспільство
Фото: rusnext.ru Фото: rusnext.ru

Мандарини можуть подешевшати на 20 %.

Після того, як Росія ввела низку санкцій проти Туреччини, українці лише виграли.

- Очікується зниження цін на тепличні огірки, томати, мандарини, інші цитрусові, які йдуть з Туреччини, гранати, виноград. Зараз турецькі постачальники розвертаються в бік України, - заявила керівник проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" Тетяна Гетьман.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна на гречку може підскочити у Харкові

За її словами, Україна є третім ринком за обсягами реалізації турецьких овочів і фруктів після ЄС і Росії. Експерт очікує збільшення поставок турецької цибулі в Україні в січні, що також сприятиме зниженню цін на цей товар.

- Якщо ще тиждень тому вхідна ціна на турецький мандарин в Україні була приблизно 21 грн за кілограм, то сьогодні вона вже розглядається на рівні 17-18 грн за кілограм, - сказала Тетяна Гетьман.

Збільшення інтересу Туреччини до українського ринку відзначають і самі приватні підприємці. Світлана та Олег мають декілька точок на ринку у Харкові. Чоловік займається закупками, жінка стоїть за прилавком. Підприємці зізнаються, зараз турецькі імпортери стали пропонувати товар з хорошою знижкою. Ціни скидають навіть на поставки відносно невеликих партій товару. В той же час покупцям розраховувати на зниження цін до Нового року не варто.

- Ми вже закупили овочі і фрукти за старими цінами, і нам треба реалізувати цей товар. Після свят не виключаю, що ті ж мандарини можуть подешевшати, - розповіла Світлана.

До речі, зниженню цін після новорічних свят сприятиме і скасування додаткового імпортного збору. Ця норма вступає в силу 1 січня 2016 року.

Кіра Малєжик

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта