Масштабне отруєння ґрунту виявили на Харківщині

02.11.2015 07:15 Суспільство

Господарський суд Харківської області ухвалив рішення про стягнення 98 тис. грн з підприємства «Молочний світ» за забруднення майже 2 га землі у Зміївському районі.

Як повідомили у Держекоінспекції в Харківській області, в результаті позапланової перевірки на заводі «Молочний світ» фахівці виявили поряд з підприємством розлив небезпечної рідини на площі майже 2 га.

«Дослідження встановили, що земельні ресурси були забруднені амонієм, нітратами, мінеральними та рослинними оліями, рослинними та тваринними жирами, милом, смолами, сульфатами, фосфором та іншими небезпечними речовинами. Це є порушенням ст. 17 ЗУ «Про відходи», ст. 35 ЗУ «Про охорону земель» та ст. 55 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища», - розповіли в Держекоінспекції в Харківській області.

Збиток, завданий державі забрудненням земельних ресурсів, фахівці оцінили у 98 148 грн.

Господарський суд Харківської області в повному обсязі задовольнив позовну заяву прокуратури Зміївського району щодо стягнення вказаної суми з підприємства. Керівництво ТОВ «Молочний світ» відмовилося сплатити компенсацію добровільно, тож Держекоінспекція направила лист до Московського відділу ДВС Харківського міського управління юстиції для примусового виконання рішення суду, - повідомляє сайт ХОДА.

Роман Шупенко

Автор: Администратор сайта