Шість мільйонів на міні-проекти. За яким принципом обирають переможців на Харківщині

19.11.2014 13:07 Суспільство
http://mozaika.dn.ua http://mozaika.dn.ua

Цього року на обласний конкурс міні-проектів "Разом у майбутнє" надійшло майже 300 заявок від територіальних громад регіону.

У 2014 році на конкурс можна було надсилати проекти за двома категоріями: до 50 тис. грн і від 50 до 150 тис. грн. З 286 надісланих проектів переможцями стали 76 робіт, розроблених у 20 районах Харківщини та трьох містах обласного значення. Гроші на реалізацію робіт виділяються на умовах співфінансування: частина з обласного бюджету, частина - з місцевого. Решту грошей має зібрати сама територіальна громада.

- Сума всіх проектів, які були представлені цього року, склала 23 млн 613 тис. грн. Якщо говорити про переможців конкурсу, то на реалізацію їх проектів, знадобилося 6 млн 152 тис. грн, - розповіла  у вході засідання Конкурсного комітету перший заступник голови Харківської обласної ради Олена Олешко. - Для цього з обласного бюджету було виділено 2 млн 992 тис. грн. Ці гроші вже надійшли як субвенція до відповідних бюджетів. З районних бюджетів взяли 107 тис. грн, з бюджетів міських, сільських і селищних рад - 2 млн 568 тис. грн. Ще 480 тис. грн шукали в інших джерелах фінансування.

За словами Олени Олешко, при виборі переможців конкурсу пріорітет віддавався в першу чергу екологічним проектам і проектам з впровадження енергозберігаючих технологій. Так, з 76 переможців, 56 міні-проектів були як раз направлені на енергозбереження, п'ять носили екологічний характер, три проекти стосувалися будівництва дитячих ігрових майданчиків, шість – спортивних майданчиків та шість були спрямовані на вирішення соціально-побутових питань. Станом на 1 листопада 36 проектів вже повністю реалізовані. До кінця листопада мають бути завершені роботи ще по 24 проектам, а 16 проектів будуть виконані у грудні.

- Всі гроші вже виділені, затримок у плані фінансування наразі немає. Єдина прикра ситуація виникла у Кегичівському районі. Там кошти затримує районне казначейство. Ми цю проблему будемо вирішувати, буде розмова з заступниками губернатора, - сказала Олена Олешко.

Конкурс міні-проектів проводиться вже не перший рік. І якщо напочатку територіальні громади ще мало знали про умови конкурсу і не поспішали брати у ньому участь, то наразі інформації про те, як стати учасником і як реалізувати свій проект буде багато. Тим не менш досі не всі райони області беруть участь у конкурсі. Так, пасуть задніх Печенізький, Коломацький, Золочівський, Шевченківський, Вовчанський райони. А от найбільш активними цього року були Балаклійський, Первомайський, Лозівський, Двурічанський райони. Багато проектів запропонувало місто Первомайський. На думку членів Конкурсного комітету, з районами-аутсайдерами потрібно ще раз проводити роз'яснювальну роботи, а "відмінники" навпаки мають ділитися успішних досвідом. Крім того, комітет прийняв рішення жорстко реагувати на ситуації з територіальними громадами, які невідповідально ставляться до процесу реалізації проектів. Так, у Люботині мав бути реалізований проект з утеплення фасаду житлового будинку. Однак попри жорсткі терміни роботи повисли. Тому було ухвалено рішення повернути до обласного бюджету 60 тис. грн, виділених під цей проект. Територіальна громада зможе ще раз подати цей проект на конкурс наступного року, але вже на загальних засадах.

Станіслав Сорока

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта