Молоді ліси з'являться в Харківській області

Молоді ліси з'являться в Харківській області

Фото із соцмережі

На Харківщині провели роботи з відновлення лісів на площі майже 1000 га.

Про це повідомив директор Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА Андрій Тимчук.

За його даними, також були проведені роботи з лісорозведення (створення нових лісів) на площі 9 га при плані 5 га.

Як пояснив начальник відділу лісового господарства Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Микола Любчич, в цілому заходи з лісовідновлення та лісорозведення проводилися на території 325 тис. га (території підпорядковані Державному агентству лісових ресурсів України).

«Це 78 % від загальної площі лісів. Планову весняну посадку здійснювали 10 лісогосподарських підприємств і Національний природний парк «Гомільшанські ліси», - уточнив Микола Любчич.

В регіоні, в основному, висаджують саджанці двох порід - сосни звичайної та дуба звичайного. Фахівець також розповів, що в області провели висів лісового насіння в розсадниках і теплицях (на площі 1,8 га). Також з метою отримання енергетичної деревини на базі ДП «Балаклійське лісове господарство» було закладено ділянку живців тополі в кількості 5,8 тис. штук.

«Для вирощування «новорічних» ялинок - в 99 % випадків мова йде про сосну звичайну - висаджені саджанці на площі 1,2 га. Всього у стадії вирощування знаходиться понад 137 га хвойних дерев, де вирощується близько півмільйона штук «новорічних» ялинок», - відзначили в Харківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Довідка. За даними Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА, в рамках природоохоронних акцій «За чисте довкілля» та «Майбутнє лісу - у твоїх руках» лісогосподарські підприємства Харківської області ліквідували 35 стихійних звалищ, з яких вивезли 143 куб. м сміття. Було очищено близько 9 га територій вздовж доріг і прибудинкових територій.

Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства провело 543 рейди з попередження засмічення лісів, в ході яких було складено 51 адміністративний матеріал на загальну суму 4,25 тис. грн.

Микола Мельник

Автор: Менеджер сайта