Відвідувати ліси на Харківщині заборонено: причини
На території Харківської та Полтавської областей відвідувати ліси заборонено через надзвичайний рівень пожежної небезпеки, спричинений сухою та спекотною погодою.
Як розповіла медіа «Слобідський край» фахівчиня зі зв’язків з громадськістю Слобожанського лісового офісу Лілія Гнатенко, протягом тижня синоптики прогнозують суху, без опадів, погоду, подекуди температура сягатиме +37 градусів. Такі умови, особливо при вітряній погоді, створюють високу загрозу для лісів.
«На жаль, відсоток загорянь в екосистемах через людський фактор залишається дуже високим. Разом з тим, на території Харківської області майже 90 % пожеж виникають через російські обстріли та бойові дії. Лише протягом червня тут зафіксовано 24 пожежі на загальній площі 158,04 га, з них 149,56 га – через військові дії», – каже Лілія Гнатенко.
Незважаючи на складну ситуацію, злагоджені дії працівників філії “Слобожанський лісовий офіс” та вчасно проведені підготовчі роботи дають можливість оперативно діяти й максимально не допускати великих пожеж у регіоні.
Для запобігання загорянням у лісництвах філії “Слобожанський лісовий офіс” ДП «Ліси України» постійно працюють рейдові бригади, посилюючи патрулювання лісових масивів. Щомісяця працівники лісової охорони контролюють тисячі гектарів лісових угідь, прокладають мінералізовані смуги, проводять роз'яснювальну роботу з населенням та низку інших заходів для збереження лісів.
Лісівники нагадують, що протягом пожежонебезпечного періоду в лісах заборонено:
• розводити вогнища в лісі або поблизу лісових масивів;
• заїжджати транспортними засобами на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів та транспорту працівників лісового господарства, що виконують господарські роботи);
• палити в лісі, залишати недопалки, сірники;
• залишати сміття чи легкозаймисті речовини поблизу лісових масивів.
Під час найвищого класу пожежної небезпеки та до завершення воєнного стану відвідування лісів на території Харківської області категорично заборонено! У лісі можуть бути приховані вибухонебезпечні предмети, адже лісові масиви, особливо у прифронтових територіях, часто потерпають від ворожих обстрілів.
Варто пам’ятати, що порушення правил пожежної поведінки в лісах передбачає відповідальність та накладення штрафу:
• штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах складає від 1530 до 4590 гривень;
• кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів та зелених насаджень передбачає штраф від 91800 до 153000 гривень, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк;
• ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Як зазначають у Слобожанському лісовому офісі, для тих, хто прагне відпочити на природі, існує безпечна альтернатива – безкоштовні, затишні та комфортні рекреаційні пункти “Лісовички”. Тут є все для комфортного та безпечного відпочинку в лісі.
Якщо ви помітили найменше загоряння, негайно повідомте за номером 101. Ваша пильність може врятувати гектари лісу та життя!