На Харківщині жителі виступили проти закриття шкіл

09.03.2017 15:57 Суспільство
Фото з соцмереж Фото з соцмереж
На Лозівщині закривають школи. За рішенням депутатів райради у двох селищах району закрили навчальні заклади: НВК у Краснопавлівці та ЗОШ №1 у Орільці.

 Таке рішення пояснюють браком коштів на утримання техперсоналу та енергоносіїв у наступному році.  Однак батьки та депутати селищ запевняють, знайшли вихід із ситуації і наполягають скасувати рішення.

Так, голова Орільської селищної ради Іван Крикун, вважає, що закривати школу - не вихід, і разом із місцевими депутатами згодні взяти частину фінансування, повідомляє ТРК Сігма.

- На сьогоднішній день у нас 400 тисяч гривень вільного залишку , - зазначив сільський голова. - Ми призупинили ремонт доріг, встановлення освітлення, капітальний ремонт дахів. Ми готові ці гроші направити на роботу школи, якщо держава не допоможе.

Аби розібратися із проблемним питанням у райраді створили спеціальну комісію.

- Третього березня створили тимчасову депутатську комісію, з метою додаткового вивчення питань з виїздом на місця, - розповіла керуюча справами виконавчого апарату Лозівської райради Любов Масюк. - Ця комісія повинна на черговій сесії підготувати відповідні висновки.

За словами керуючої опарату, в Орільці, окрім загальноосвітньої школи є НВК, куди збиралися перевести учнів. Щодо Краснопавлівки, то закрити тут планують НВК, а дітей перевести до опорної школи, яку планують створити у вересні 2017 року.

- Для тих дітей, які проживають віддалено від навчального закладу планували створити усі умови - це і шкільний автобус, який би підвозив їх та харчування у їдальні, - додала Любов Масюк.

Також жителі Лозівського району, які не погоджують із рішенням райради, звернулися з відповідним питанням до заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Анатолію Бабічева, повідомили в прес-службі обладміністрації.

"23 грудня минулого року районна рада винесла рішення про закриття двох шкіл: Краснопавлівського навчально-виховного комплексу та Орільської загальноосвітньої школи I-III ступенів. При цьому в першому навчальному закладі навчаються 158 дітей, у другому - 132 учні. Батьки і вчителі просять не закривати школи ", - розповів один із заявників.

Анатолій Бабічев доручив фахівцям профільних департаментів ХОДА вивчити підняті питання і взяв їх на контроль.

- Лозівський район - один із найбільш проблемних районів по наповненню бюджету, у тому числі і по системі освіти. У цьому районі не збалансована мережа навчальних закладів, - розповів під час прес-конференції  Анатолій Бабічев. -  Є райони, які кожного року займалися оптимізацією закладів освіти. Наприклад, Первомайський, який протягом десяти років оптимізував мережу - якісь заклади закрили, у деяких - понизили ступінь, а деякі об'єднали.

За словами заступника голови ХОДА, у Лозівському районі таку роботу проводили набагато гірше, що призвело до незбалансованого бюджету та, відповідно, вищезгаданої проблеми.

- Але я хочу наголосити, що ні обласна адміністрація, ні департамент не може приймати рішення про закриття тієї чи іншої школи, - наголосив Анатолій Бабічев. -  Це рішення виключно депутатів районних рад, які представляють інтереси громади. На скільки це потрібно та правильно - мені важко відповісти.

За словами Анатолія Бабічева, закриття шкіл не пов'язане із створення опорних закладів. На його думку,  у Лозівському районі потрібно оптимізувати мережу навчальних закладів та видатки на утримання системи освіти.

Олександр Ушаков

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта