На Харківщині з'являється все більше ОСББ

На Харківщині з'являється все більше ОСББ

Фото із соцмережі

За час дії Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» в регіоні створено 20 % від загальної кількості ОСББ.

- З 1 липня минулого по 1 липня поточного року в області зареєстровано 207 нових ОСББ. Всього в регіоні налічується 1008 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Тобто за останній рік було створено 20 % від загальної кількості об'єднань, - підкреслив директор Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури ХОДА Сергій Магдисюк.

За даними департаменту, співвласники ще близько 14 тисяч багатоквартирних будинків в області не об'єдналися в ОСББ і не вибрали собі управителів. Фахівці нагадують, що згідно зі статтею 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» для таких будинків з 1 липня цього року управителя повинні призначити виконавчі комітети органів місцевого самоврядування за підсумками конкурсу.

З 5 липня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку».

За словами начальника управління реформування інфраструктури та економаналізу Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури ХОДА Наталії Горбаненко, представники органів місцевого управління з 12 липня отримали Порядок проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку.

- Сама процедура призначення управителя згідно з порядком у середньому займає два місяці. У цей період - до закінчення конкурсу і призначення управителя - послуги з утримання будинків зобов'язані надавати організації, які раніше обслуговували будинки, - так звані ЖЕКи, - зазначила Наталія Горбаненко.

За її словами, нововведення містять норму, якою передбачено можливість розірвання мешканцями договору з управителем (в разі прийняття рішення про створення ОСББ або вибору іншого управителя) з повідомленням його за два місяці. Попередня редакція закону визначала термін дії договору - 1 рік - без можливості його розірвання протягом цього терміну.

Микола Мельник

Автор: Менеджер сайта