На молодіжне кредитування в бюджеті Харківщини заклали майже 2 мільйони

19.11.2015 14:50 Суспільство
Фото: hvylya.net Фото: hvylya.net

На 2015 рік в обласному бюджеті було передбачено 1,7 млн грн під житлову програму "Пільговий кредит на житло для молоді".

Як розповів заступник директора Харківського регіонального управління державного Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Олександр Вензель, попри те, що у обласному бюджеті на цей рік прописані 1,7 млн грн на молодіжне кредитування, гроші досі не були виділені. Якщо кошти до завершення року перерахують у Фонд, то отримати пільговий кредит на квартиру зможуть кілька родин області, які потребують поліпшення житлових умов.

Нагадаємо, у програмі молодіжного кредитування можуть брати участь громадяни до 35 років, не залежно від сімейного стану, місця роботи, наявності дітей тощо. За умовами, позичальник, який не має дітей, сплачує кредит з відсотковою ставкою у розмірі 3 % річних суми зобов'язань за кредитом; з однією дитиною - звільняється від сплати відсотків; позичальнику з двома дітьми за рахунок бюджетних коштів погашається 25 % суми зобов'язань по кредиту, а якщо дітей троє та більше, держава компенсує 50 %. Площа житла розраховується, виходячи з норми 21 кв. м загальної площі на одного члена сім'ї та додатково 20 кв. м на сім'ю. Якщо родина хоче більше помешкання, то за надлишок квадратних метрів доведеться платити кредит за стандартною банківською ставкою. Позика надається на 30 років, а перший внесок становить 6 % вартості житла.

Харківська міська рада виділила на цей рік під програму 5 млн грн, однак за ці гроші можуть бути профінансовані лише кредити для харків'ян.

Станіслав Сорока

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта