Можливий теракт у Харкові: губернатор просить зберігати спокій

14.03.2014 13:51 Суспільство
Керівництво області закликало людей зберігати спокій, не піддаватися на провокації та утриматися від участі в масових заходах.

Інформація про можливі провокації з'явилася пообіді. О 12.00 у Будинку рад розпочалася селекторна нарада, яку очолював голова Харківської облдержадміністрації Ігор Балута. Та вже за кілька хвилин після початку заходу губернатор терміново залишив залу, посилаючись на невідкладні справи.

Як стало відомо пізніше, Ігор Балута поїхав на нараду з Харківським міським головою Геннадієм Кернесом, представниками прокуратури та міліції. А за кілька годин відбулася ще одна нарада з цього ж питання вже за участю представників Міністерства оборони України, СБУ та Держприкордонслужби.

Інформацію про можливі теракти “СК” підтвердила і прес-секретар Ігоря Балути Марина Шевченко.

- Можливі провокації, направлені на дестабілізацію ситуації в регіоні. Тому зараз проводяться всі необхідні заходи, щоб не допустити такого розвитку подій, - сказала Марина Шевченко.

Нагадаємо, що 16 березня у Харкові на площі Свободи активісти проросійських громадських організацій планують провести віче-референдум, на якому підніматиметься питання федералізації і самовизначення міста та області. Харківська міська рада звернулася до суду з проханням накласти заборону на проведення будь-яких масових заходів. На даний момент офіційно рішення суду ще не було озвучене, але за інформацією Ігоря Балути, скоріше за все заборона таки буде накладена.

Із офіційною заявою щодо можливого референдуму виступили також і депутати Харківської обласної ради. Вони заявили, що не будуть визнавати результатів віча.

“Низка громадських організацій звернулася до Харківської обласної ради з меморандумом, де вимагають скликання позачергової сесії, яка має призначити в області референдум з питань про федеративний устрій і державну мову. Однак запропоновані питання можуть бути предметом розгляду виключно всеукраїнського референдуму, який, згідно зі статтею 72 Конституції України, призначається Верховною Радою України або Президентом України. Крім того, Закон України «Про всеукраїнський і місцевий референдум» втратив чинність 28.11.2012 року”, - йдеться в офіційному зверненні Харківської облради.

Ірина Гудзь

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта