На вихідних у Харкові пройшли проросійські мітинги (ФОТО)

24.03.2014 08:42 Суспільство
Фото Віктора Кочетова Фото Віктора Кочетова

В Харкові біля пам'ятника Леніну вчора, 23 березня, мітингували близько 2,5 тис. осіб.

Люди вийшли на підтримку анексії Криму Росією та за федералізацію України, пише УНН.
Люди вишикувались вздовж центральної вулиці міста – вул. Сумської і фактично перекрили там рух транспорту. Більшість з них згодом рушила у бік Харківської ОДА. Обладміністрацію охороняли близько 300-400 міліціонерів. У протестуючих в руках були прапори РФ, України , Харкова , Білорусі , російського флоту і флоту СРСР , прапори кольору георгіївської стрічки , організацій "Боротьба" і "Трудова Харківщина".

На пам'ятнику Леніну висіли банери "Харків вимагає референдум", "Громадянський форум" Харківський опір", "Янукович - легітимний президент". У людей в руках плакати "Референдум", "НАТО - ні, ЄС - ні", "За Русь святу і православну", "Янукович, наведи порядок в Україні", "Нам не потрібна Гейропа", "Ні київської хунті", "Наша мова - російська".

Як пише SQ, на мітингу також зачитали резолюцію , яку плануються направити в багато організацій - від місцевих органів влади до ООН. У резолюції містяться такі вимоги:

1. до облради - провести сесію і призначити на 27 квітня місцевий референдум щодо створення федеративної держави в Україні . Якщо облрада відмовиться збирати сесію , учасники мітингу вимагають її розпуску і проведення позачергових місцевих виборів. Південно-східним областям запропоновано приєднатися до ініціативи і теж провести 27 квітня референдум ;

2. до Партії регіонів - "покаятися за зраду";

3. до місії ОБСЄ - відобразити у своєму звіті вимогу про те, щоб представник харківської громади виступив на сесії ОБСЄ ;

4. вимога залучити українські ЗМІ до кримінальної відповідальності за наклеп ;

5. вимога скасувати президентські вибори, призначені на 25 травня;

6. вимога визнати російську мову державною ;

7. вимога заборонити всі неонацистські партії і угруповання ;

8. вимога визнати договір про асоціацію з Євросоюзом незаконним.

Окрема група мітингувальників провела пікет біля будівель МВС та СБУ. Біля офісної будівлі, де тиждень тому трапилася перестрілка, мітингуючі поклали квіти в пам'ять загиблих. Один з виступаючих нагадав, що загинули зовсім молоді хлопці.

Після того колона вирушила до міськради.

Випадків насильства не було, окрім одного, коли обурення проросійських мітингарів викликала автомашина з українським прапором, яка проїжджала поруч. Кілька проросійських активістів загальмували авто та розбили скло. Вони хотіли витягнути з автомобіля водія-жінку, але вона встигла вчасно виїхати. Міліція втрутилася в інцидент, але зробити нічого не встигла - жінка врятувалася самостійно.

У суботу, 22 березня, у Харкові також пройшов мітинг. Того дня на площі зібралося близько 300 проросійських активістів, пише “Городской дозор”. Мітинг розпочався о 12.00, а вже о 13.50 люди розійшлися. Активісти вимагали припинити насилля, провести повне роззброєння, у тому числі “Правого сектора”.

Джерело: SLK
Автор: Менеджер сайта