На Харківщину їде дороговартісний медичний препарат

04.06.2019 16:45 Суспільство
Фото:kievvlast.com.ua Фото:kievvlast.com.ua

У регіони України почали розвозити найбільшу за останні роки партію сироваток від ботулізму.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я України, за державний кошт було закуплено 204 флакони ботулінічних антитоксинів канадського виробництва.

Відповідно до розподілу, Харківщині надається сім флаконів ботулінічного антитоксину ґептавалентного (A, B, C, D, E, F, G) – (Кінський). Згідно з документацією МОЗу, вартість одного флакона складає 96625,62 грн. Таким чином загальна вартість семи флаконів складає - 676 379 грн, за 204 флакони – 19,7 мільйона гривень.

"Щоб забезпечити всіх пацієнтів необхідними ліками, потребу кожного регіону формували на базі статистичних даних – через розрахунок середньої кількості захворювань за останні десять років", ідеться у повідомленні МОЗу.

Нагадаємо, ботулізм – це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини.

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 7-24 години після споживання смаженої їжі. Серед них: порушення близького зору, двоїння в очах, сильно виражена сухість у роті, важко ковтати, підвищена стомлюваність, м’язова слабкість, запаморочення, короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім – стадія парезу кишечника (здуття живота, закреп), ураження м’язів шиї та кінцівок.

За оперативними повідомленнями, від початку року в Україні зареєстровано 45 випадків ботулізму, внаслідок яких захворіла 51 людина. Найбільше випадків ботулізму за цей період зафіксували у Чернігівській, Житомирській, Вінницькій, Запорізькій областях та  м. Київ. Захворілі на бутулізм вживали рибну продукцію, виготовлену в побуті або невідомого походження. Інші випадки захворювання на ботулізм були пов’язані з вживанням м’ясних консервів та інших виробів з м’яса, овочів та грибів консервованих.


Для довідки.  

Закуплена сироватка – це гептавалентний антитоксин, тобто лікарський засіб для порятунку життя при інфекційному ураженні сімома генотипами токсину ботулізму (типи A, В, C, D, E, F, G), на відміну від аналогів, що зазвичай мають тільки один (тип А) або три генотипи (типи А, В, Е).

Партію протиботулінічних сироваток закупила Програма розвитку ООН (ПРООН). Антитоксин ботулінічний канадського виробництва є високоякісним продуктом, який авторизовано країнами із суворими регуляторними органами (US FDA, США та Health Canada, Канада). Залишковий термін придатності на момент постачання – не менше 2 років.