Незаконну висотку знесуть у Харкові

15.11.2017 14:33 Суспільство
Фото: youtube.com Фото: youtube.com

Вищий господарський суд визнав незаконним зведення дев’ятиповерхівки на Полтавському шляху.

Підприємець, який самочинно звів на місці гаража багатоповерхівку, повинен знести незаконні поверхи. Повідомляє сайт Харківської обласної прокуратури.

За висновком судової будівельно-технічної експертизи, самобуд не відповідає жодним вимогам архітектурно-будівельних, протипожежних, санітарних та технічних норм. А через незадовільний технічний стан будівля є небезпечною, як для людей, так і споруд, розташованих поруч.

Інформацію про незаконне зведення будинку правоохоронці отримали навесні 2015 року. Слідство встановило, що на місці одноповерхового цегляного гаража його власник звів триповерхову нежитлову будівлю та узаконив її. Пізніше, не маючи ніяких дозвільних документів на виконання будівельних робіт та проектної документації, він добудував «гараж» до дев'яти поверхів. Під час будівництва потужності міських інженерних комунікацій — водопроводу, електромереж тощо — не враховувалися.

Тож у грудні 2015 року прокуратура направила до Жовтневого районного суду Харкова позов щодо приведення будівлі у попередній стан шляхом знесення шести самочинно зведених поверхів. Вимоги були підтримані як судом першої інстанції, так і апеляційним господарським судом.

Оскільки зловмисник ухилився від добровільного виконання рішення суду, минулого місяця прокуратура розпочала кримінальне провадження за ч.1 ст. 382 Кримінального кодексу України (невиконання рішення суду, максимальна санкція – три роки позбавлення волі).

Більше того, власник гаража, аби не зносити незаконно надбудовані поверхи, подарував третій особі половину нежитлової будівлі на перших трьох поверхах. У зв'язку з цим прокуратура направила до Жовтневого районного суду Харкова позов щодо визнання договору дарування недійсним.

Крім того, за фактом самочинного будівництва на самозайнятій землі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 197-1 КК України.

Читайте також: Новий випадок сказу зафіксовано на Харківщині

Андрій Соха

Автор: Администратор сайта