Обсяги виробничо-технологічних потреб в тарифах операторів газорозподільних систем занижені майже на 40 % - АГРУ

Promo
25.02.2019 10:50 Суспільство
Обсяги виробничо-технологічних потреб операторів ГРМ були занижені Міністерством енергетики та вугільної промисловості ще в 2016 році. Про це йдеться у заяві Асоціації газового ринку України.

Неправильний обсяг ВТВ був закладений у тариф і призвів до збитків для всієї газорозподільної галузі, вважають в АГРУ. З того часу обсяги виробничо-технологічних потреб облгазів не
переглядались.

Асоціація газового ринку України отримала дані щодо розрахунку реальних обсягів ВТВ від операторів ГРМ. Вони були розраховані відповідно до наказу Міненерговугілля від 23.11.2011 № 737 щодо порядку розрахунків та затвердження ВТВ. За даними всіх операторів газорозподільних мереж загальний обсяг ВТВ по галузі має складати 1,56 млрд куб. м. А затверджений міністерством обсяг ВТВ складає тільки 992 млн куб. м.

Так, наприклад, ПАТ «Запоріжгаз» отримав в тарифі тільки 48 % від необхідних обсягів виробничо-технологічних втрат, ПАТ «Дніпрогаз» - 54 %, ПАТ «Одесагаз» - 67 %, а ПАТ «Полтавагаз» - 72 %, ПАТ «Харківгаз» - 68 %, ПАТ «Харківміськгаз» - 75 %.

При затверджені ВТВ на 2016 рік Міненерговугілля не дотрималося принципів, визначених в наказі № 737, та штучно занизило нормативні обсяги ВТВ. Асоціація газового ринку України оприлюднює порівняльний аналіз обсягів ВТВ, які фактично включені в тарифи Операторів ГРМ, з обсягами ВТВ, що мали бути включені до тарифів.

Як зазначають в АГРУ, при прийнятті наказу про затвердження ВТВ на 2016 рік Міненерговугілля мало виходити з вищезгаданого наказу і затвердити ВТВ, розраховані за трьома методиками. Однак цього не відбулося.