Олександр Фельдман закликав молодь вшанувати пам'ять загиблих євреїв

10.12.2015 09:10 Суспільство
Фото із соцмережі Фото із соцмережі

14 грудня о 11.00 в Дробицькому Яру відбудеться траурний мітинг, присвячений трагедії, що сталася під час окупації Харкова нацистами в 1941-1942 роках.

Організатор заходу, народний депутат України, президент Українського Єврейського Комітету, президент Харківської обласної об'єднаної єврейської громади Олександр Фельдман, закликав усіх небайдужих приєднатися до мітингу-реквієму.

«Дробицький Яр увійшов в історію Другої світової війни як приклад« нової політики» фашистської Німеччини на окупованих територіях. Меморіал зведений в тому місці, яке стало братською могилою для більш ніж 16000 чоловіків, жінок, дітей і старих - насамперед євреїв, але були серед них і українці, росіяни, роми, представники інших національностей», - зазначив Олександр Фельдман.

За словами політика, дуже важливо, щоб саме підростаюче покоління ніколи не забувало трагічні сторінки історії. «Молоді належить будувати цю країну, в їх руках наше майбутнє, і вони зобов'язані зробити так, щоб страшні уроки минулого ніколи не повторилися», - зазначив Фельдман.

Також нардеп висловив слова вдячності єврейській громаді і закликав усіх небайдужих взяти участь у жалобній ході та вшанувати пам'ять невинно убієнних. «Я дуже вдячний єврейській громаді за те, що вона приділяє цій темі багато уваги, максимально залучаючи до неї підростаюче покоління. Дуже важливо, щоб молодь пам'ятала і приходила шанувати пам'ять жертв Голокосту. Знати історію - єдиний спосіб уникнути повторення трагедії в майбутньому», - зазначив Олександр Фельдман.

Нагадаємо, що в Дробицькому Яру під час окупації Харкова загинуло понад 16 тис. євреїв. Сьогодні відновлені імена тільки 4 тис. з них. Усього в роки Другої світової війни нацисти знищили близько 6 млн. євреїв.

Микола Мірошник

Автор: Администратор сайта