Операція "Реабілітація": як АТОвці із Харкова відновлюють свої сили у ЄС

Операція

Фото: Тетяна Василець

Щороку через друскінінкайський центр реабілітації проходить понад 800 військових. Це переважно литовці, але іноді Міноборони робить винятки. У 2008 році центр уперше прийняв іноземців – грузинських військових.

А у вересні 2014 року Литва простягнула руку допомоги вже Україні. З тих пір щомісяця на реабілітацію до Друскінінкая приїжджають наші АТОвці, литовські фахівці поставили на ноги вже понад сотню наших бійців.

Тих українських захисників, кому потрібна реабілітація, тільки за офіційними даними понад 2000 чоловік. Якщо з реабілітацією навіть в Україні нерідко виникають складнощі, то про відновлення за кордоном годі й говорити. Тут підключаються спілки ветеранів АТО і консульства.

– Із початку цього року ми встигли відправити до Литви 20 АТОвців, – розповідає Ірина Муровайко з Почесного консульства Литовської Республіки у Харкові. – Завдяки тісній співпраці з місцевими організаціями ветеранів АТО, які мають відповідну базу, вдається допомогти тим воякам із Харкова й області, які дійсно цього потребують.

Консульство безпосередньо допомагає з оформленням документів на виїзд для реабілітації. Наприклад, тим, хто не має закордонного паспорта, оформляють його безкоштовно.

Серед тієї двадцятки везунчиків – 40-річний Микола Богдан із Пісочина та 26-річний харків’янин Євген Волощук, які 4 жовтня повернулися після місячної реабілітації. «СК» застав їх ще під час реабілітації  у Друскінінкаї.

– Потрапили сюди дуже несподівано – у загальному порядку здавали документи, Литва сама відбирала кандидатів. І наше перебування тут перевершило всі очікування, – ділиться своїми враженнями Микола Богдан. Він кадровий офіцер, який пройшов через горнила шахти «Бутівка».

– Мій шлях на фронт був, як і у багатьох інших хлопців. Сам прийшов у військкомат і попросився на передову, – розповідає майор Богдан. – Та у військкоматі мені сказали...

Продовження матеріалу читайте тут, або у свіжому номері "СК" за 15 жовтня.

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ