Пам'ятник Небесній сотні у Києві, а у Харкові прощання з активістом та міліціонером (ФОТО)

03.03.2014 14:20 Суспільство
Фото "Сегодня" Фото "Сегодня"

Вчора у Харкові люди прощалися з 22-річним активістом та 31-річним міліціонером, які загинули у результаті заворушень у Києві.

Сьогодні, 3 березня, на Майдані встановили пам'ятник Небесній сотні. Це п'ять гранітних плит розміром приблизно півтора на півметра. На них вирізані імена загиблих, їх вік на момент загибелі і рідне місто. Вони також поділені за датами смерті, - пише “Сегодня”.

Як пояснили організатори встановлення пам'ятника , це ініціатива киян. Пам'ятник з'явився на сходинках перед каркасом новорічної ялинки. Там виклали п'ять великих шин , зверху на яких поклали плити. На одній з плит зверху вирізаний герб України і напис "Вічна пам'ять героям Небесної сотні " . Нижче курсивом написано: "Душу й тіло ми положим за нашу свободу".

За словами людей, які встановили пам'ятник, інформацію про імена загиблих вони зібрали у активістів Майдану і медичної служби. Пам'ятники зроблені таким чином, що імена можна буде дописувати, адже в лікарнях досі помирають постраждалі під час зіткнень в центрі столиці.

Так, вчора у одній з київських лікарень помер 31-річний харків'янин, майор МВС Віталій Захарченко, поранений 19 лютого у ході заворушень.

“19 лютого 2014 року, стоячи в першій шерензі бойового порядку, прикриваючи від куль товаришів і юних солдатів строкової служби, Віталій Миколайович отримав вогнепальне поранення з ураженням правої плечової кістки і проникаюче поранення черевної порожнини з пошкодженням печінки, шлунка і кишечника “, - йдеться у некролозі МВС України.

Нагадаємо, це вже не перший правоохоронець-харків'янин, який загинув на Майдані.

Також вчора у Харкові після мітингу проти введення російських військ у Крим люди попрощалися з 22-річним Владиславом Зубенком, який загинув у результаті заворушень у Києві. Хлопець отримав кульове поранення в живіт 20-го лютого, потрапив до лікарні і помер 28 числа.

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта