Подбали про дитячу інтеграцію

03.02.2017 15:20 Суспільство
Фото: oblrada.kharkov.ua Фото: oblrada.kharkov.ua
Старі меблі та обладнання, відсутність вільних місць — проблеми, знайомі багатьом дитячим садкам Харківщини. 15 дошкільних закладів області закрили ці питання в короткі строки. Хто допоміг дитсадкам, дізнавався «СК».

Зручні ліжечка, столи, стільці та щасливі посмішки малечі — завдяки допомозі Уряду Німеччини та підтримці Харківської обласної ради і міських рад Балаклії, Первомайського та Куп’янська 1800 дітей отримуватимуть дошкільну освіту в гідних умовах. На «переобладнання» дитячих садків німецькі благодійники витратили 83 тисячі євро.

Восени 2016 року на Харківщині стартував черговий проект від німецької компанії GIZ, направлений на підтримку громад, які прийняли в себе багато переселенців.

- 1,6 мільйонів жителів України змінили місце проживання та були змушені переселитися до інших областей. Основні регіони, до яких вони переїхали, - Дніпропетровська, Харківська та Запорізька області. Через події в Авдіївці кількість переселенців зростає, - зазначив керівник проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» Майк Маттес. - Міста та селища, куди переїжджають ВПО, дуже часто мають долати занадто великі виклики. Ми намагаємося допомогти громадам. Цей проект GIZ спрямований на якомога комфортнішу інтеграцію переселенців та на поліпшення умов для освіти дітей.

ХАРКІВЩИНА ГОТУЄ НОВУ ПАРТІЮ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ ЖИТЕЛЯМ АВДІЇВКИ

Для втілення проекту було відібрано три міста Харківщини – Балаклію, Первомайський та Куп’янськ. Всі ці населені пункти прийняли переселенців, а п’яту частину населення в містах складають діти. В кожному місті було відібрано по кілька дошкільних закладів – по шість у Балаклії й Первомайському та три в Куп’янську.

- Проект - це по суті повна заміна старих меблів на нові, причому меблі вироблялися виключно під потреби кожного садочка, - підкреслила координатор проекту Майя Сокол. - Компанія-виробник була відібрана в результаті відкритого тендеру, який проводився в жовтні. В ньому взяли участь вісім учасників з Харківської, Дніпропетровської та Київської областей. Тендер проводився за правилами міжнародних закупівель. Всі меблі вироблялися за стандартами, які висуваються для дошкільних установ - з екологічно чистого матеріалу, який абсолютно безпечний для дітей.

До речі, у тендері перемогла харківська фірма і отримала замовлення на 83 тисячі євро (близько 2,5 млн грн). Тож німецька компанія не тільки допомогла садочкам області, а ще й зробила вливання в економіку регіону. Та тільки меблями справа не обмежилася, GIZ також запустило в цих дитячих садках освітню програму - тренінговий курс для музичних керівників «Райдужна музикотерапія». Ця програма допомагає зняти психоемоційну напругу дитини та гармонізувати її внутрішній світ.

- Наш бюджет на поточний рік складає приблизно 29 млн грн, ще 20 млн грн місто отримало субвенцію на утримання дитячих дошкільних закладів. Проте цих коштів вистачає тільки на заробітну платню та харчування, - розповідає Балаклійський міський голова Іван Столбовий. – В наших садочках меблі 20 років не мінялися, самотужки ми не могли цього зробити. Завдяки реалізації цього проекту всі садочки отримали не тільки сучасні меблі, й ще завдяки двоярусним ліжкам з’явилася можливість створити нові місця в дошкільних закладах.

Фото: pervom-rada.gov.ua

Не була спроможна самостійно «переобладнати» дитсадки й громада Первомайського. Як же зраділи новому інтер’єру своїх груп дітлахи.

- Діти три дні не могли заснути на тихій годині, розглядали свої нові ліжка, - розповідає про враження малечі мер Первомайського Микола Бакшеєв. - Раніше в Первомайському садочки в основному підтримували батьки, але у батьків у нашому регіоні достатньо обмежені можливості, а у переселенців тим більше. Завдяки GIZ ми сьогодні реалізуємо низку проектів в галузі надання адміністративних послуг, маємо виграний проект по лікарні — придбаємо два ліжка-трансформери для пологів, для культурних заходів придбано звукопідсилювальне обладнання. Завдяки програмам ряд шкіл і садочків відремонтували і утеплили покрівлю, замінили вікна, а школа №2 отримала капітальний ремонт.

На цьому проект не припиняється, німці пообіцяли допомогти й іншим дошкільним закладам області. Взагалі в східних регіонах України GIZ втілює багато програм. За кілька років їх загальна вартість склала близько 80 млн євро, третина цієї суми пішла на допомогу Харківщині.
- Минулого року ми провели інтенсивну роботу разом із нашими німецькими колегами. Реалізовано 19 спільних заходів, як на вищому рівні, так і в робочому порядку, - наголосив голова Харківської облради Сергій Чернов. - 1 листопада відношення між Харківською обласною радою та федеративною компанією GIZ були закріплені Угодою про співпрацю, яку ми, реалізуючи спільні заходи, наповнюємо конкретним практичним змістом.

Так, в рамках урядової допомоги Німеччини минулого року на території Харківщини було впроваджено три проекти міжнародної технічної допомоги: «Пам’ять серця», «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» та створення реабілітаційного центру «Твій дім». Також цього року буде надано допомогу 40 медичним амбулаторіям, 10 школам, які отримають нові комп’ютери та обладнання. Крім того, проводитиметься робота із надання місць в гуртожитках для переселенців у Харкові та Червоному Осколі. За словами Сергія Чернова, Харківщина готова прийняти ще близько 2 тисяч переселенців з Авдіївки.

Юлія Шматченко

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта