Соціальні послуги онлайн: розповідаємо, як просто подати заяву на денний догляд
На Соціальному порталі Мінсоцполітики можна подати заяву на отримання соціальних послуг онлайн, без потреби відвідувати установи. Зокрема, на послугу денного догляду.
Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Мінсоцполітики
Соціальна послуга денного догляду — це підтримка для людини, яка частково або повністю втратила здатність сама себе обслуговувати. Іншими словами, послуга надається людям, які потребують сторонньої допомоги у повсякденному житті.
Хто може скористатися послугою
- Люди похилого віку, зокрема, з когнітивними порушеннями.
- Люди з інвалідністю.
- Люди із захворюваннями, які не здатні до самообслуговування.
- Люди з тяжкими захворюваннями, навіть до встановлення інвалідності.
У межах послуги денного догляду людина може отримати допомогу з харчуванням, самообслуговуванням, реабілітацію, а також психологічну підтримку.
Як отримати послугу
Послугу можна оформити через звернення до найближчого органу соціального захисту населення у громаді або ж онлайн — через Соціальний портал Мінсоцполітики. Варто зазначити, що дистанційний формат дає можливість відстежувати статус звернення в особистому кабінеті.
- Перейдіть на soc.gov.ua або скористайтеся прямим посиланням, після чого авторизуйтеся в особистому кабінеті зручним для вас способом — за допомогою КЕП, BankID або Дія.Підпис.
- Перейдіть до розділу «Мої заяви» — «Заяви» та натисніть кнопку «Подати нову заяву».
- Оберіть підпункт «Заяви про надання соціальних послуг», заповніть необхідні дані та виберіть послугу.
- За потреби додайте відскановані документи.
- Перевірте заяву та підпишіть її електронним підписом (КЕП).
- Після цього статус звернення можна буде відстежувати в особистому кабінеті.
Важливо зауважити, якщо у вас немає електронного підпису, але ви потребуєте допомоги, ви можете заповнити форму швидкого звернення через головну сторінку порталу без авторизації. Таке звернення можна подавати не тільки за себе, а й за іншу людину — родича, сусіда або того, хто потребує соціальної підтримки. Тому, якщо ви знаєте таку людину, можете подати інформацію про неї — фахівці розглянуть звернення і оцінять її ситуацію та потреби.
Читайте також:
Безоплатна правнича допомога для жителів Харківщини: хто може отримати та куди звертатися