Президент підписав закон про облік тепла та води

28.07.2017 12:25 Суспільство
Фото із соцмережі Фото із соцмережі
Петро Порошенко підписав Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Президент України підписав Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який визначає правові, економічні та організаційні основи забезпечення комерційного, зокрема розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води і централізованого водопостачання. Про це повідомляє прес-служба Глави Держави.

Цим Законом запроваджується обов’язковий облік тепла і води. Завдяки обліку населення платитиме лише за спожиті ресурси. Запровадження норм цього Закону дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності. Все це має сприяти зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг.

«Нормами Закону визначено порядок оснащення будівель і окремих приміщень вузлами комерційного обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, особливості зняття показань вузлів обліку і відповідного розподілу обсягу спожитих комунальних послуг, організаційно-правові засади формування рахунків на оплату комунальних послуг», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: У Харкові відкрили територіальне управління НАБУ

За оцінками експертів, прийняття документа дозволить знизити на три чверті обсяг неврахованих витрат води у внутрішньобудинкових системах і скоротити споживання теплової енергії протягом 1-3 років в середньому на 15-20 %, що, в свою чергу, сприятиме зменшенню споживання газу і скороченню викидів парникових газів, - відзначили в прес-службі.

Микола Мельник

Автор: Администратор сайта