Призовників не взяли в прикордонну службу через тату

05.07.2016 16:15 Суспільство
Фото з соцмережи Фото з соцмережи
У Державну прикордонну службу недобір по строковиках. Частину харківських призовників «забракували» через татуювання.

Під час нещодавньої призовної кампанії Харківська область поповнила ряди Збройних Сил України, Державної прикордонної служби та Нацгвардії на 1030 солдатів строкової служби. Для ЗСУ і Нацгвардії планове завдання виконано на 100 %, а ось в ряди ДПС Харківщина не додала 50 призовників.

- У цьому є і наші прорахунки (військкоматів. - Авт), але в той же час у мене, як у обласного комісара, є претензії і до представників прикордонної служби. Представники ДПС дещо плутають строкову службу і службу за контрактом, - зазначив військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату Юрій Калгушкін. - У роботі їх частин простежувалася тенденція, вони викликали призовників і питали: «Хочете у нас служити чи ні?». Доволі велика кількість призовників відмовлялася. «Раз не хочете, тоді ми вас не будемо брати в команду». Але це ж не служба за контрактом, а строкова військова служба. Згідно із законом, якщо призовник придатний за станом здоров'я, не має права на відстрочку, то він зобов'язаний служити.

СТУДЕНТИ ТЕХНІКУМУ ВТІКАЮТЬ ВІД ВІЙСЬКОВИХ КОМІСАРІВ У ХАРКОВІ

Також обласний військовий комісар додав, що деякі призовники, які хотіли служити в прикордонній службі, не пройшли відбір через татуювання.

- Є обмеження щодо татуювань - не можна, щоб тату були на відкритих ділянках тіла. Представники державної прикордонної служби дивилися татуювання практично на всьому тілі, - пояснює Юрій Калгушкін. - Моя думка, навіть якщо тату є на відритій ділянці тіла, від цього почуття патріотизму або громадянська позиція не стають меншими або більшими. Тату зараз серед молоді популярні.

Юлія Миронюк

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта