Проблеми інтелектуальної власності обговорили на Харківщині

28.10.2016 11:22 Суспільство
фото Юлії Шматченко фото Юлії Шматченко
Влада Харківської області підписала меморандум про співпрацю з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

У Харкові на вищому рівні порушували проблеми охорони інтелектуальної власності. У широкій дискусії взяли участь перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів, голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, а також провідні вчені регіону і громадськість. Всі разом визначили подальший алгоритм дій щодо реформи системи правової охорони інтелектуальної власності. Мета змін - створення оптимальної, якісної та ефективної державної системи, здатної подолати існуючі проблеми, головна з яких корупція.

- Для Харківщини питання формування системи захисту інтелектуальної власності є надзвичайно актуальним. Адже в нашому регіоні дуже потужний інтелектуальний потенціал, а за показниками науково-технічної діяльності він займає провідне місце, - підкреслила губернатор Харківської області Юлія Світлична.

В регіоні вже створено координаційну раду з питань захисту прав інтелектуальної власності, в яку входять органи державної та місцевої влади, правоохоронні органи і громадськість. А під час форуму владою області та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України було підписано меморандум про співпрацю в питаннях інтелектуальної власності.

На Харківщині газифікували чотири населених пункти

- Якщо ми зможемо виховати себе, майбутнє покоління, яке буде поважати право, а свободу і демократію писати з великої літери, то ми побудуємо зовсім іншу державу, - підкреслив голова Харківської облради Сергій Чернов.

Вироблені правила гри в інтелектуальній сфері дозволять генерацію ідей і думок людей перетворити на додаткову вартість.

- Сфера інтелектуальної власності - це великий ланцюг створення додаткової вартості і застосування інновацій в усіх галузях економіки. Обговорення стратегії вже пройшли у Львові, сьогодні в Харкові, попереду Одеса і Київ. Ми хочемо почути критичну думку вчених, їх рекомендації. Сьогодні харків'яни мені передали кодекс інтелектуальної власності - документ, який напрацьовувався десятиліттями. Робота закінчиться, коли законопроект у Верховній Раді набере 226 голосів, - розповів перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів.

Юлія Міронюк

 

 

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта